MAGAZİN -- 12 Mayıs 2016

10'uncu Yıl Kokteylinde Buluştular

Magazinizmir
Doktor Ebru Durmuş Plastik/ Estetik Cerrahi ve Güzellik Merkezi çalışanları ile hastaları geçtiğimiz gün düzenlenen 10.cu yıl kokteylinde biraraya geldi.

10 yıldır plastik/estetik cerrahi ve güzellik merkezi olarak hizmet veren klinikte gerçekleştirilen kokteylin ev sahipliğini Op.Dr.Ebru Durmuş üstlendi.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ebru Durmuş, kendilerine estetik kaygı ve bu konuda sağlık problemi yaşayan her kesimden ve meslekten erkek ve kadınların başvurduğunu söyledi.
Dr. Ebru Durmuş, estetik ve plastik cerrahi merkezinde koltuk altından, iz bırakmayan göğüs büyütme ameliyatını yaptıklarını söyledi. Bu işlemde meme protezlerinin, meme şeklinde hazırlanan balona benzer yapıda olduğunu belirten Dr. Durmuş, “Silikonun vücut için sağlığa hiçbir zararı yoktur. Koltuk altında derinin kotlanma çizgilerinin üzerinden 3- 4 santim kesilir. Göğüs altına doğru bir tünel hazırlanır ve meme protezi bu tünelin içinde genellikle göğüs kasının altına yerleştirilir, enfeksiyon riski ciddi anlamda azalır. Ameliyat yarası koltuk altında olduğu için göğüs üzerinde ameliyat izi olmaz. Süt kanallarına zarar vermez” dedi.

Merkezde uyguladıkları yöntemler ve hizmetler hakkında bilgi veren Estetik Cerrahi ve Güzellik Uzmanı Op. Dr. Ebru Durmuş, karnın göbekli ve bombe görünümünün giderilerek düz karın oluşturulabileceğini de bildirdi.
Yaşlanma, kilo alıp verme, doğum yapma gibi birçok nedenle karnın alt ve orta bölgesinde deri gevşekliği, yağ birikintileri, çatlak ve izler meydana gelir. Ameliyat ile bu gevşemiş ve aşırı yağlanmış derinin tamamen alınabildiğini ve gevşemiş karın kaslarının özel tekniklerle yeniden dikildiğini dile getiren Estetik Cerrahi ve Güzellik Uzmanı Op. Dr. Ebru Durmuş, "Herkeste karnın göbekli ve bombe görünümü giderilerek düz karın oluşturulabilir" dedi.

Karın bölgesinde, aşırı yağ birikimi, bombe görünüm, sarkmalar, çatlaklar gibi deformasyonların karın estetiğini bozduğunu söyleyen Durmuş şöyle devam etti: "Karın bölgesindeki estetik bozulmalar birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkıyor. Hormonal değişiklikler, durağan yaşam tarzı, gebelik süreci ve sonrası, yaşlılık, genetik yatkınlık, sık kilo alıp vermek başlıca nedenler olarak karşımıza çıkar. Bu faktörler, karın derisi ve kasların gevşeyip sarkmasına, ciltte çatlak oluşumuna, yağlanmaya, bu bölgenin büyümesine, kişinin günlük konforunun bozulmasına yol açar. Şişmanlık sonrası oluşan karın kası ve deri yapısındaki deformasyonlar, kadınlarda erkeklere göre daha fazla sarkma ve gevşemeye neden olmaktadır. Karın germe ameliyatları, yani abdominoplasti karın bölgesinde oluşan estetik sorunlarda etkili sonuçlar vererek estetik bozulmaları ortadan kaldıran cerrahi bir tedavi yöntemidir." dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN