KÜLTÜR & SANAT -- 3 Mayıs 2016

Kuşadası Belediye Tiyotrosu Ayvalık Tiyatro Festivali'nde

Magazinizmir
Kuşadası Belediye Tiyatrosu, 7. Ayvalık Tiyatro Festivali'ne katıldı.

"Anne" adlı çocuk oyununu Ayvalık Çakmak Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri ile buluşturan Kuşadası Belediye Tiyatrosu, çocukların yoğun ilgisi ile karşılandı.

 

Kuşadası Belediye Tiyatrosu, yönetmenliğini Mehmet Turan’ın yaptığı, Bertolt Brecht’in Kafkas Tebeşir Dairesi adlı oyunundan uyarlanan “Anne” adlı çocuk oyunu ile 7. Ayvalık Tiyatro Festivali’ne katılarak Kuşadası Belediyesi’ni temsil etti.

 

Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Sanat Derneği ve Ayvalık Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen 7. Ayvalık Tiyatro Festivali, At Arabacıları Meydanı’ndan başlayan kortej yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Alanında gerçekleşen gösterilerle sürdü. "Yaşama Tiyatro İle Dokunun" teması ile düzenlenen festivalde sokak tiyatroları, pandomim ve canlı heykel performansları ile müzik dinletileri yer aldı.

Çocuk oyunlarının okul salonlarında sergilendiği festivalde, Kuşadası Belediye Tiyatrosu “Anne” adlı çocuk oyununu Ayvalık Çakmak Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri için sahneledi. Anne sevgisini sevgi-emek ikilemi içerisinde ustaca ortaya koyan oyun, çocuklar tarafından ilgi ve beğeni ile izlendi. Oyunun ardından Festival Yürütme Kurulu tarafından Kuşadası Belediye Tiyatrosu’na plaket verildi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN