İŞ DÜNYASI -- 29 Temmuz 2016

Spor Giyim Ürünleri Satışında E-ticaretin Lideri "barcin.com"

Magazinizmir
İzmir’de kurulup ulusal bir marka haline gelen Barçın Spor, e-ticarette spor ürünleri kategorisinde lider konuma geldi.

Eski Milli Hakem Ali Barçın’ın, sporcuları mutlu etme fikrinden yola çıkarak kurduğu Barçın Spor, Türkiye genelinde istikrarlı büyümesini sürdürürken e-ticarette de en çok tercih edilen spor mağazası oldu.

 

Barçın Spor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Barçın, barcin.com sitesinin Türkiye’nin en çok ziyaret edilen siteler arasında yer aldığını ve spor giyim ürünleri satışı yapan siteler içerisinde de ilk sırada bulunduğunu belirtti. Barcin.com’un Türkiye’de en çok ziyaret edilen ilk bin site içerisinde yer aldığını söyleyen Barçın, sadece spor giyim ürünleri satan bir site için bu düzeyde bir başarının önemine dikkat çekti. Barcin.com’un 2015 yılında yüzde 50 büyüdüğünü dile getiren Barçın, 2016 yılı sonuna kadar da yine yüzde 50 büyüme hedeflerinin bulunduğu ifade etti. E-ticaret satışlarının tüm Barçın Spor satışları içerisinde yüzde 12’lik kısmını oluşturduğunu belirten Barçın, "E-ticaretin tüm satışlar içerisinde aldığı bu pay hem Türkiye’de hem de dünyada iyi bir oran olarak kabul ediliyor" dedi.

 

Barçın, 2001 yılında barcin.com’u kurarken, insanların internetten ayakkabı satın alabileceğine pek ihtimal vermediğini ancak barcin.com’a olan ilgiyi gördükten sonra bu fikrinin değiştiğini belirtti.

 

E-ticarette de mobil satışların giderek arttığına dikkat çeken Barçın, oluşturdukları profesyonel bir ekibin mobil cihazlar için uygulama geliştirdiğini dile getirdi. Barçın, "Çok güçlü bir e-ticaret sitemiz var. Profesyonel destek alarak kendi aplikasyonumuzu da hazırlıyoruz. Bu iş için ciddi bir bütçe ayırdık. Geleceğin e-ticarette olduğunu görüyoruz. Ancak klasik mağazacılık da hiç bir zaman ölmeyecektir. Bu dengeyi iyi yönetmek gerekiyor" diye konuştu. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN