HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 3 Haziran 2017

"Kuzey Bölgesi Yatırımcılar İçin Büyük Fırsat"

Magazinizmir
Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, İzmir'in kuzey aksındaki konutların kira gelirleriyle kendini 15 yılda amorti edebildiğini ve yatırımcılara büyük avantaj sağladığını söyledi.

İstanbul'da kent merkezindeki bir kiralık evin kendini 20-25 yılda amorti edebildiğini belirten Yücesoy, İzmir'deki konut ve kira getiri dengesinin bu rakamın çok altında olduğunu; bu nedenle de tercih edildiğini kaydetti.

"İzmir'de 15 yılda kendini amorti eden projeler var. Bu, yatırımcılar için oldukça ciddi bir avantaj” diyen Cem Yücesoy, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni gelişen bölgelerde ise yatırıma dönük 1 + 1 projelerde 12 yıla kadar amorti imkanı var. Konut anlamında Çiğli, Menemen ve Aliağa hattı tercih ediliyor. Çünkü eğitim ve büyük sanayi alanları da burada yoğunlaştı. Sanayi ticaret ve ulaşım olanaklarının artmasıyla gelişim bu yöne kaydı. İzmir, ağırlıklı olarak kuzey bölgesine doğru büyüyor. Diğer yönlerdeki bölgeler geniş tarım ve ormanlık alanlara sahip olduğu için o kısımların imarlaşması çok mümkün değil. Özellikle merkezde kentsel dönüşüm yaşanıyor. Yeni kent merkezi tabir edilen Bayraklı bölgesinde ise iş merkezleri ve yüksek yapılara yatırımlar yapılıyor"

Markalı Projeler Ağırlıkta

İzmir'de gayrimenkul sektörünün son yıllarda hareketlendiğini ve markalı projelerin kendini gösterdiğini dile getiren Yücesoy, İstanbul'da 2007 - 2008 yılında yaşanan hareketliliğin özellikle son 3 yılda İzmir'de de görülmeye başlandığını vurguladı.

İzmir'de markalı yeni projeler yapıldığını ve büyük imar planlı alanlara yönelimin sözkonusu olduğunu belirten Cem Yücesoy, sözlerine şöyle devam etti: "Bu felsefe değişimi ve kente yapılan, İzban, İzmir - İstanbul otobanı, Ankara hızlı tren projesi gibi ulaşım ağlarının gelişmesi İzmir'i daha da çekici hale getirdi. İzmir'de yaşanan en büyük sorun ise arsa fiyatlarında yaşanıyor. Artan talep sonucu sektörün hızlanmasıyla arsalar azalıyor ve değeri artıyor. Bu arsa artışı devam ederse, konut fiyatlarında yaşanacak artış da kaçınılmaz görünüyor"

Bin 500 Konut Üretti; 2 Bin Konut da Yolda

28 yıllık bir şirket olduklarını belirten Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, 2008’den bu yana hızlı bir büyüme yakaladıklarını, bin 500 konut ürettiklerini ve 2 bin konut için de çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.
Yücesoy, hangi lokasyonda üretim yaparlarsa yapsınlar mimari açıdan fark yaratan işlere imza atmaya özen gösterdiklerini kaydetti.

Son dönemde merkez üssü olarak şehrin kuzeyini seçtiklerini anlatan Cem Yücesoy, "Karşıyaka’dan başlayıp Menemen’e uzanan hatta 2 bin 500 konutu bulan 5 önemli proje kamuoyuna sunduk. 3 projede bin konut daha planlıyoruz. Kuzey İzmir, çağdaş ve modern yaşamı ile dikkat çekiyor. Belediye bölgede imar çalışmaları ile yeni bir şehir müjdeledi" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN