İŞ DÜNYASI -- 8 Şubat 2017

"İnşaat Sektörü 2017 Yılında da Ekonominin Lokomotifi Olacak"

Magazinizmir
Gayrimenkulün her dönem en güvenilen yatırım aracı olarak görüldüğünü kaydeden Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, 2017 yılında da sektörün önünün açık olacağını söyledi.

Özellikle, 2017 yılının ikinci çeyreğinde genel ekonomi ve inşaat sektöründe önemli canlanma beklediklerini vurgulayan Tanyer, "Türk ekonomisi, güçlü bankacılık sistemi ve direnciyle tüm olumsuz etkenlere rağmen istikrarlı büyümeye devam edecek" dedi.

İnşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu ve başka pekçok sektörü de beslediğini dile getiren Münir Tanyer, "İş dünyasında durmak, aslında geri gitmek anlamına gelir. Bu nedenle biz de şirket olarak her zaman yeni projeler üretiyoruz. Tek ihtiyacımız olan ülkemizin geleceği ve çocuklarımız için daha çok çalışmak" diye konuştu.

İzmir Çekim Merkezi Oldu

İzmir'in doğası, çağdaş toplum yapısı ve sunduğu sosyal olanakları nedeniyle yoğun kent yaşamından bunalan insanlar tarafından adeta bir kaçış noktası olarak görüldüğünü hatırlatan Tanyer, İzmir'deki inşaat projelerinin satışlarının önümüzdeki dönemde de artarak sürmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Yatırımcılar Bulutorman Evleri'ne Yöneldi

Narlıdere'de yaşamın başladığı Asma Bahçeler ve temel aşamasında olmasına rağmen % 80'lik satış rakamına ulaşan BulutOrman projelerinin, İzmir başta olmak üzere; Ankara ve İstanbul gibi metropol kentlerden de kendine alıcı bulduğuna dikkat çeken Münir Tanyer, şunları söyledi:

"BulutOrman projesi, doğayla içiçe ve modern mimarisiyle beğeni topladı. Yapımı tamamlanan ve kısa bir süre önce hizmete açılan Yaşar Kemal Rekreasyon Alanı da sunduğu olanaklarla bölgenin değerini artırdı. Ev almak isteyenlere 24 aya kadar vade seçenekleri ve 0,80 oranındaki faiz oranlarıyla ödeme kolaylıkları sağlıyoruz. 1+1, 2+1 ve 3+1 'den oluşan daire tiplerindeki BulutOrman projesinde şu anda kademeli olarak kazık ve ankraj çalışmaları devam ediyor. Evleri Aralık 2018'de sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz" dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN