İŞ DÜNYASI -- 12 Mayıs 2016

Değişim Grubu'nun Hedefi Konuşan Oda

Magazinizmir
İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın yapılacak seçimlerinde “Gelin Birlikte Yönetelim” sloganıyla yönetime talip olan Değişim Grubu Başkan Adayı Erkan Yıldırım hedeflerinin; konuşabilir, tartışabilir ve bir ortak akıl oluşturarak sorunlara çözüm bulunacağını söyledi.

Meslek üyelerini biz ve diğerleri olarak bölmeden, muhalif diye ayırmadan emek ve üretimden yana bir oda yaratmak için yola çıktıklarının altını çizen Yıldırım, oda içindeki biat kültürünü kıracaklarını vurguladı.
Meslek üyelerinin birçok sorunla karşı karşıya kaldığını ancak bu sorunları çözmekte yalnız bırakıldığına dikkat çeken Yıldırım “Meslek üyelerimiz arasında çaresizlikten yaygınlaşan biat kültürünü yok etmek için var gücümüzle çalışacağız. Biz bu meslekteki tüm arkadaşlarımızla aynı geminin içinde bulunduğumuzun farkındayız. Sorunlarımızı hep beraber el ele çözeceğimizi biliyoruz. Bunun için de konuşarak hep beraber sorunlarına çözüm arama kültürünü odamızda oturtmamız gerekiyor. Bunu da başaracağımıza inanıyoruz" dedi.

Özgür ve Saygın Oda

Oda’nın hiçbir kurumun veya siyasi anlayışın yan örgütü gibi hareket edemeyeceğin altını çizen Yıldırım “Elbette toplumsal sorunlarla mesleki sorunların birbirinden yalıtılamaz. Biz toplumsal dayanışma olmadan mesleki dayanışma ve sorunların çözümü olamayacağı anlayışı ile hareket edeceğiz. Bağımsız kimliğimizi koruyarak, diğer meslek örgütleriyle beraber hareket edeceğiz. Odamızı yeniden saygın ve hak ettiği yere taşıyacağız” diye konuştu.

Mesleki Gelişim Önemli

Mesleki gelişime çok büyük önem verdiklerini bildiren Yıldırım, üyelerinin kendini geliştirme ve sertifika alma konusunda büyük sorunlar yaşadığını dile getirdi. Bağımsız denetçilik yapan birçok meslektaşlarının mesleki yabancı dilinin yeterli olmadığını, bundan dolayı da uluslararası dev şirketler karşısında rekabet şansı bulamadıklarına dikkat çeken Yıldırım sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Üyelerimizin mesleki açıdan kendilerini geliştirmeleri için özel programlar hazırladık. Hem becerilerini geliştirme ve yabancı dil öğrenmeleri için çalışmalarımız olacak. Mesleki sertifikalarını ücretsiz şekilde edinmelerini sağlayacağız. Bunun yanı sıra üyelerimizle yakın diyalog içerisinde yer alarak sorunlarını güncel bir şekilde çözüme ulaştırmak için adımlar atacağız."

İlkelerini Sıraladı

Değişim Grubu Sözcüsü Ali Yenidoğan Değişim Grubu'nun ilkelerini açıklık, emek ve üretenden yana olmak, çoğulculuk, laiklik, demokratlık, etik değerlerden ödün vermemek, katılımcılık, bireyi geliştiren kolektiflik, tam bağımsızlık, doğrudan demokrasi, eşit emek eşit söz hakkı, mesleğe yabancılaşmamak, pozitif ayrımcılık ve süreli yöneticilik olarak sıraladı.

Katılımcı bir oda oluşturmak için planlarını da aktaran Yenidoğan “Üyelerimizin kendilerini ait olduklarını hissettikleri bir oda yaratmak için tüm gücümüzle çalışacak ve hem üyelerimizin hem de mesleğimizin sorunlarını çözmek için mücadele edeceğiz. Danışma Meclisini, Oda Meclisine dönüştüreceğiz. Grupları yönetimde veya kurullarda olmayan arkadaşlarında Oda Meclisinde olmalarını sağlayacağız. TÜRMOB delegelerini bu toplantılara çağırıp; dileyen meslektaşlarımızı da misafir olarak görüşmeleri dinlemelerini ve gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN