Ünlü Şef Rahmi Yılmaz'dan, Çilekli Dil Balığı

Türkiye’nin ünlü Şef’lerinden Rahmi Yılmaz, uzun zamandır üzerinde uğraştığı Çilekli Dil Balığı’nın tanıtımını yaptı.Çeşme Sheraton Otel’in aşçıbaşısı olan Rahmi Yılmaz, altın yapraklı ıstakoz çorba, siyah havyarlı çikolatalı sufle gibi lezzetlerden sonra şimdide Çilekli Dil Balığı’nı hem takipçileri hem de lezzet tutkunları ile buluşturdu.

Ev kadınlarının çoğunlukla, balık cinslerini ayırt edemediklerini ve balık konusunda az bilgi sahibi oldukları gerekçesiyle balık seçimini yanlış yaptıklarını belirten Yılmaz, “Balık çok yüksek besin değerine sahiptir. Balık için en önemli etken taze olması.Onuda gövdesi sert ve pulları düz,gövdesine yapışık ve parlaktır, gözleri oldukça dışarıda ve parlaktır. Ayrıca solungaçları da canlı kırmızı renktedir. Buna dikkat etmemiz lazım” dedi. Kadınlara balığın püf noktasını anlatan Rahmi Yılmaz, Levrek, kefal, lüfer, çipura, mercan ve dil balığı, kalkan, kırlangıç ve kaya balığının sofralarda vazgeçilmez olduğunu söyledi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER rahmi yılmaz, türk chef rahmi yılmaz, çilekli dil balığı, çilekli dil balık tarifi, dil balığı tarifi, rahmi yılmaz çilekli dil balığı, izmir mekan rehberi, izmir mekanları, izmir kahvaltı, izmir kahvaltı mekanları, izmir restoranlar