Sandviç Yaparken Ekmek Kullanmaya Son

Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız ekmekten uzak durmanız iyi olur ama bu en sevdiğiniz sandviçi yiyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Sandviç neredeyse her gıdadan yapılabilir.Hem de çok daha daha sağlıklı gıdalardan. İşte ekmek kullanmadan sandviç hazırlamak için 8 iyi fikir.Domates Burger

Bunu herhangi bir burgeri hazırladığınız gibi hazırlıyorsunuz. Malzemeleri koyup domatesleri kapadıktan sonra bir kürdan yardımıyla burgerin dağılmasını önleyebilirsiniz. Sebzeli lezzetin tadını çıkarın!

Biber sandviç

Sandviç ekmeği yerine her zaman lezzetli bir biber kullanabilirsiniz. Amacınız sadece en lezzetli sandviçi değil aynı zamanda en doyurucu sandviçi yapmaksa biberin içine koyabileceğiniz onlarca seçeneği düşünün. Tavsiyemiz peynir, ıspanak ve avokado.

Tapyoka Krepler

Tapyoka, hem nişastalı hem de tanecikli olup lif ve temel yağ asitleri açsından zengin bir gıdadır ve gluten içermez. Hiç yemediyseniz tapyokadan krepler yapmayı denemelisiniz.

Tatlı Patates Arası Sandviç

Paleo diyeti giderek daha popüler hale gelmekte. Bu diyetin ardındaki ana fikir; atalarımızın binlerce yıl önce yedikleri şeyleri yemek. Bunlardan biri olan tatlı patatesler klasik ekmeklere iyi bir alternatif.

Salatalık Sandviç

Bu sadece açlığı gidermekle kalmayan ama aynı zamanda susuzluğu da gideren sıradışı bir sandviç. Tek yapmanız gereken salatalığı uzunlamasına kesip ortasını çıkarmak ve içine istediğiniz malzemeleri koymak. Sulu sulu bir lezzete hazır olun!

Marul Sandviç

Bu harika sandviç alternatifi, lezzetli olmasının yanı sıra vücudun omega 3 yağ asidi ihtiyacını karşılar ve uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Şitaki Mantarı Sandviçi

Şitaki mantarları gençliğin ve uzun ömrün simgesi olarak görülürler. Bu mantarları sebzeler ve diğer otlarla birleştirdiğiniz zaman adeta vitamin bombası haline gelirler. Ekmeğe alternatif olarak bu mantarları kullanarak kilonuzu korumanıza yardımcı olursunuz.

Izgara patlıcan sandviç

Patlıcan dilimlerinin her iki tarafını da ızgarada pişirin ve arasını domates, mantar ve marul gibi sebzelerle doldurun.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sağlıklı beslenme, sağlıklı besin, doğal besinler, değişik yemek tarifi, sağlıklı gıdalar