Renkli Makarna

Akşam yemeğini biraz renklendirmeye ne dersiniz? Lezzeti ve görüntüsü yerinde bir makarna yapmak artık çok kolay..Magazinizmir.com olarak farklı gördüğümüz ve ilgimizi çeken her şeyi takipçilerimiz ile paylaşıyoruz. Renkli makarna da bunlardan biri. Leziz, ve görünüşü ile bizden tam not alan Renkli Makarna'nın tarifini yazıyı okuyarak öğrenebilir ve sofranızı sizde neşelendirebilirsiniz. 

İlk olarak makarnayı haşlayıp, yenebilecek kıvama getirmemiz gerekiyor. Bunun içi kaynar suyun içerisine 1 paket makarnayı atıp 7-8 dakika pişmesini bekliyoruz. Makarnalar pişerken, gıda boyalarını buzdolabı poşetlerine dolduruyoruz.

Makarnalar piştikten sonra süzüp, gıda boyası koyduğumuz buz dolabı poşetlerinin içine koyuyoruz. Yaklaşık 5 dakika o poşetlerde kalacak olan makarnalar renkli bir hal alana kadar bekleyecek.En son yağ ile makarnaları bir tencerede harmanlayıp yağın makarnaya nüfuz etmesini sağlayacaksınız. Bu sayede makarnamız servise giderken hem sıcak olacak hem de lezzetli olacak.

Süslemesi için ise yaptığımız şey çok basit. Kaşar peynirini rendeleyip tepsiye yayıyoruz. Tabi bundan önce tepsiyi yağlamanız gerekli. Daha sonra yuvarlak bir araç yardımı ile kaşar peynirlerini bir kalıp haline getirmeye çalışıyoruz. Peynirleri kalıplaştırdıktan sonra en fazla 5 dakika boyunca fırında kalıp erimelerini bekliyoruz ve artık makarnamız sunuma hazır. Afiyet olsun.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Renkli makarna tarifi, makarna tarifi, makarnalar