Michelin Yıldızlı Ünlü Şef Ristorante Pizzeria Venedik’te

Düzenlediği İtalyan geceleri ve gurme yemek organizasyonları ile 36 yıldır İzmir’ in klasikleri arasında yer alan Ristorante Pizzeria Venedik, lezzet severler için sınırları zorlamaya devam ediyor.İtalya’ nın Michelin yıldızlı yeni nesil şeflerinden Felice Sgarra, yaratıcı mutfak becerilerini ve lezzetlerini paylaşmak için Ristorante Pizzeria Venedik’ in davetlisi olarak İzmir’ e geliyor.

20-21 Ocak 2015 tarihlerinde 2 özel gece, 2 özel menü konsepti ile İzmirlilerle buluşacak olan Sgarra, modern bir sanata dönüştürdüğü tabaklarda lezzet ve görselliğin buluşması ve kusursuz hizmet anlayışı ile 2014 yılında michelin yıldızı almaya hak kazandı ve bu başarısı 2015 yılı içinde onaylandı.

1982 yılında doğan genç şef Felice Sgarra, İtalya’nın güney bölgesindendir ve eğitimini Abruzzo bölgesindeki Roccaraso şehrinde tamamlamıştır.

Mesleğine 3 yıldızlı Michelin restoranı Ristorante Reale’de başlayan Felice, yaratıcı ve zeki kişiliği sayesinde mutfak becerilerini geliştirmiş ve kendini gastronomiye adayan bir şef olmuştur.

Felice, İtalya’nın bir çok şehrinde çalışmış ve profesyonelliğini daha da üst seviyelere taşımıştır. Al Cristallo, la Credenza, Osteria del Borgo Antico bunlardan bazılarıdır… Birlikte çalıştığı şeflerden yalnızca bir kaçı ise, Luigi Sforzellini, Massimo Camia, ve 2009 yılında son olarak William Zonfa’dır. 2010 yılında al Bocuse d’Or yarışmasında finale kalması da başarılarını arttırmıştır.

Sgarra, İtalya’nın gastronomik açıdan çok önemli bulunan rehberlerinden Gambero Rosso ve “Guida del Touring Club Italiano Alberghi e Ristorante d’Italia 2015” te de yer almaktadır.

2011’de kapılarını açan ve İtalya’nın Puglia bölgesinin Andria şehrinde yer alan Ristorante Umami’nin sahibi ve aynı zamanda şefidir. Zamanını, açtığı Ristorante Umami’nin mutfağı ve menülerine ayıran Felice Sgarra geleneklerin modern bir sanata dönüştüğü tabaklarda lezzet ve görselliğin buluşması ve kusursuz hizmet anlayışı ile yıldızı almaya hak kazanmıştır.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ristorante Pizzeria Venedik, Felice Sgarra, İzmir Etkinlikler, İzmir Restorantlar, İzmir Mekanlar, Pizza Venedik