Lezzetin Profesyonelleri İzmir'de Buluşuyor!

İzmir Aşçılar Derneği III. İzmir Enternasyonel Yemek Yarışması’nı 5-8 Aralık 2013 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştiriyor.Gastronomi alanında kendini yetiştirmiş kalifiye personelin desteklenmesi ve yemek sanatının geliştirilmesi amacıyla, 2010 yılından bu yana gerçekleştirilen uluslararası yarışma, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’nın birçok ülkesinden profesyonel aşçıları bu sene de bir araya getiriyor.

Bu yıl Travel Turkey Fuarı kapsamında düzenlenecek yarışmaya, Türkiye’nin yanısıra Almanya, Fransa, İspanya, Dubai ve Hindistan başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gastronomi alanında söz sahibi ülkeler katılacaktır.

Bu yıl ilk defa genç aşçılar için “Hijyen Kuralları”, “İş Güvenliği” ve benzeri temel konuları kapsayan ve sektörün duayenleri tarafından verilecek olan eğitim seminerleri de yarışmaya renk katacaktır.

İzmir Aşçılar Derneği Başkanı ve Kaya İzmir Thermal&Convention baş aşçısı Nejdet Polat, uluslararası platformda kurumsal olarak markalaşmış olan bu yarışmanın, ülkemizin “EXPO 2020 İzmir” adaylığını da en iyi şekilde temsil edeceğine dair düşüncelerini ve aşçılığı meslek olarak edinmiş tüm profesyonelleri yarışmaya davet ettiğini dile getirdi.

İletişim :

www.izmirascilardernegi.org

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER aşçılar derneği, izmir aşçılar derneği, aşılık kuralları, kaya termal, kaya izmir thermal, expo 2020 izmir, nejdet polat, izmir enternasyonel yemek yarışması