Kordon'un Yeni Meyhanesi; Sisim

Sisim Meyhane'nin işletmecisi Cemil Uluğ ile yaptığımız söyleşi, meyhane kültürünü tanımamızı sağladı.Dekorasyonu ile etkileyen Sisim Restorant'ın işletmecisi Özcan Uluğ, bize Sisim ve meyhane kültürü hakkında bilgiler verdi. Bu söyleşi için magazinizmir.com ailesi olarak kendilerine teşekkür ederiz. 

Sisim Restorant ne zaman kuruldu? Ne zamandan beri Kordon’da hizmet veriyorsunuz?
5 ay 10 gün oldu henüz açılalı. Mey Rakı ile ortaklaşa açtığımız bir mekan burası. Klasik meyhane kültürünü yaşatmaya çalışıyoruz. TAYEV ile bu konuda beraber ilerliyoruz.
Biz Sisim dışında 66 yıldır Kordon’dayız. Mey rakı buraya ilk geldiğinde elinde başka bir proje vardı. Bu proje yerine biz daha farklı bir konsept düşündüğümüzü onlara anlattık ve Tarkan Önal’ın çizimleri ile yeni konsepti onlara gösterdik. Beğenildi ve şuan hayata geçirildi.
Mey rakı ile ticari ortaklığımız var. 4/3’ü Mey Rakı’nın.

Hedef Kitleniz nedir?
Buraya gençlerde geliyor, meyhane kültürünü bilen orta yaşlı insanlarda. Biz hepsine hitap ediyoruz. Meyhane kültürünü yaşattığımız için bilmeyenlerin de bunu görmesini sağlıyoruz. Meyhane şarkıları, meyhane mezeleri, akustik şarkı şovları ve etkileyici bir sunuma sahibiz. Bu sunumu beğenen herkesi de Sisim’e bekliyoruz.

Menüleriniz ve mezeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
40 çeşit mezeye sahibiz. Ege mezeleri ve tüm rakı mezelerini müşterilerimize sunmaya çalışıyoruz. Et menülerimiz, balık menülerimiz ve tavuk menülerimiz var. Rodop köftemiz, sıra etimiz ve yaprak ciğerimiz çok seviliyor. Dil ve beyin servisi de yapıyoruz.
Bütün mezelerimizde ve menülerimizde kullandığımız ürünler kaliteli. Bu ürünlerin daha kalitelileri yok. Etinden peynirine kadar bu kaliteye özen gösteriyoruz.

Müşterilerin geri dönüşleri nasıl?
Genel olarak memnunlar. Bizim hedeflediğimiz müşteri sayısından daha fazla müşteri ağırladık. Meyhane genelde erkeklerin gittiği yer olarak bilinebilir ama Sisim bazen sanki kadınlar matinesi varmış gibi canlanıyor.
Biz bütün müşterilerimize her şeyin en güzelini sunmaya çalışıyoruz. Bu ilgi de onları memnun ediyor. Geçen günlerde bir arkadaşım, Sisim Restoran hakkında konuşulanları duymuş. Oldukça gurur verici şeylerdi.

Fiyat politikanız nasıl?

Bizim fiyatlarımız cep yakmayan ve herkesin eğlenebileceği türden. Menülerimiz 65 – 75 arasında değişiyor. Yani, biri buraya geldiğinde hem çok fazla eğlenip, hem de az ücret ödeyecek. Bu bir restoran için önemli.
Mey Rakı’nın bayisi olduğumuz için bize verdiği rakının %10’luk indirimi var. Biz bu indirimi müşteriye yansıtıyoruz. Bu da fiyatların daha uygun olmasını sağlıyor. Kordon’da rakının ortalama fiyatı 100 ile 90 TL arasında. Bizde bu fiyat daha uygun.

Son olarak söylemek magazinizmir.com okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Sisim bir Efsanedir. Kordon’un en eskisi ve İzmir’in bir klasiğidir.

Magazinizmir.com'un özel röportajıdır. Tüm hakları saklıdır. Başka yerlerde izinsiz kullanılamaz. 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sisim restorant, sisim, sisim restorant hakkında, sisim restorant röportajları, izmir gurme, izmir yeme içme, izmir mekan rehberi, Özcan Uluğ, Özcan Uluğ kimdir, izmir kordon mekanları, izmir kordon bira midye, sisim restorant nerede, kordon sisim, izmir meyhane, izmir meyhane kültürü, izmirde yaşam, izmirde yeme içme, izmir mekanları