Hazine Pasta

Yemek yaparken eğlenmeye ne dersiniz? Hazine pasta hem sizi hem de ailenizin küçük üyelerini çok mutlu edecek. Hazine pasta yapımı çok eğlenceli ve kolay tariflerden biridir. Pasta için elinizde bulunması gereken malzemeler ise şunlar; 

Keki için; 

3 Adet yumurta
1 Bardak toz şeker
1 Bardak yoğurt
3 Bardak un
1 Bardak (Çay Bardağı) sıvıyağ
1 Paket kabartma tozu
1 Paket vanilya

İçi için; 

4 paket renkli şeker kaplamalı çikolata, 
Yarım çay bardağı damlalı çikolata 

Kreması için; 

2 Paket Krem şanti
4 adet gıda boyası

İlk önce kekimizi yapmaya başlayalım. Malzemeleri karıştırıp 180 derecelik fırında pişireceksiniz. Keklerimiz tam kabarana kadar pişireceksiniz. Yaklaşık 30 veya 40 dakika boyunca pişireceksiniz. Kekimizin kalıbı bu pasta için çok önemli. Büyük ve derin 2 tane kek kalıbı ile çalışacağız. 

Kekler piştikten sonra üstlerini keserek içlerini oyuyoruz. Kekin en az 1 parmak kalınlığında olması gerekiyor. Buna dikkat ederek yaparsanız daha başarılı sonuçlar elde edebiliriz. 

Keklerin içini oyduktan sonra çikolatalarımızı keklerin içine yerleştiriyoruz ve iki keki üst üste getirip pastamızı kapıyoruz. Bunun için arasına önceden hazırlayacağınız krem şantiyi kullanacaksınız. 

2 paket krem şantiyi hazırladıktan sonra 4 parçaya bölüyoruz. Her bir parçasına başka renkler kullanıyoruz ve 4 farklı renk elde ediyoruz. O renkleri buzdolabu pozedine yerleştirdikten sonra biraz soğutuyoruz. 

En son aşama keki süslemede. Kekin üzerine hazırladığınız renklerle şekiller çizecek ve pastayı güzelleştireceksiniz. 

Herkese afiyet olsun.. 
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER hazine kek, bonibonlu kek, bonibonlu pasta, hazine pasta, değişik pasta tarifi, pastalar