Gunna'da Lezzetler Baş Köşede

Mavişehir'de yerel lezzetleriyle ünlü 27 Ocakbaşı, lezzet yolculuğunu “Gunna Restaurant” adıyla sürdürüyor. Mavişehir'de Antep lezzetlerini müşterileriyle buluşturan 27 Ocakbaşı, yenilediği yeni menüsü ve markası ile "Gunna Restaurant" adı altında lezzet yolculuğuna devam ediyor.

Karşıyaka'da unutulmuş restoran kültürünü yeniden canlandırma hedefinde olduklarını söyleyen İşletme Sahibi Tayfun Tokatlıoğlu, Gunna Restaurant'ın gerek şık iç mekanı, gerekse yeşillikler içindeki parkın kenarında bulunması ile özlenen restoran ortamını sunduğunu söyledi.

Gunna'da Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günü piyanist ve solist eşliğinde konukların eğlenceli saatler yaşayacağını belirten Tokatlıoğlu, “Yeni markamız ile çıktığımız bu yolculukta, Mutfak Şefimiz Yasin Sözen ile aynı dili konuşuyor olmamız da bu mükemmel oluşumu hızlandırıyor" diye konuştu.

Mönülerden sorumlu Mutfak Şefi Yasin Sözen de, "Özenle seçtiğimiz malzemeler, doğal hallerini koruyacak şekilde en uygun işleme ve pişirme tekniği ile hazırlanıyor. Eskiye nazaran sunduğumuz bu yenilikçi mönüde Antep'in izlerini silmeden, Ege'nin lezzetlerini ve et çeşitliliği ön plana çıkardık. Müşterilerimiz en başta deniz ürünlerini gördüklerinde şaşırsalar da, sunum ve kalite bakımından Karşıyaka'nın kaliteli restoran eksikliğini giderdiğimizi düşünmeleri bizi çok mutlu ediyor" dedi.

Gunna, Zengin Mönüler Sunuyor

Gunna Restaurant'da, yöresel lezzetler dışında, başlangıçlarda Ege otlu baklava böreği, Narenciye Enginar öne çıkan lezzetler olarak dikkat çekiyor. Ara sıcaklarda robespierre, dana dil gibi farklı lezzetlerin yanı sıra deniz ürünlerini destekleyen ıspanaklı sübye ve somon carpaccio gibi usta işi lezzetler mevcut. Ana yemeklerde ise 28 gün bekletilmiş dana pirzola dışında, dana yanak, kuzu karski ise spesiyaller arasında.

Deniz ürünlerinde ise güzel ve sıra dışı sunumu ile levrek ve somon seçenekleri var. Bunların dışında Gunna Burgers da güzel bir etçinin güzel hamburger mönüsü olarak müdavimlerini yaratıyor. Bu güzel yemeklerin ardından sağlıklı ve lezzetli tatlı mönüleri de beğeniliyor. En çok şefin bal kabağı kulesi ile creme brulée talep görüyor. Bunların yanı sıra havuç dilimi baklava ile Fransız sufle de vazgeçilmez tatlar arasında.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Mavişehir, 27 Ocakbaşı, Gunna Restaurant, karşıyaka restorant kültürü, Tayfun Tokatlıoğlu, Yasin Sözen, Ege otlu baklava böreği, Narenciye Enginar