Filos'ta ‘’Pişir ya da Pişirelim’’

Alsancak Gazi Kadınlar Sokağı'nda bulunan Hangover Barın ortakları Ajlan Gökalp ve Didem Valleri İzmir'e etin en lezzetlisini sunabilmek için Karşıyaka Mavişehir'de yakın dostlarıyla birlikte Filos Restoran'ı açtı.Geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Filos Restoran İzmir şehir merkezinde eti kendinizin pişirebileceği tek adres. Kelime anlamı Yunancada Dostlar demek olan Filos 350 metre kare kapalı alanı ve 150 kişi kapasitesiyle masa başında özel olarak hazırlanmış mangalda eşsiz et lezzetlerini İzmirliler ile buluşturuyor.

Sıra dışı konsepti ve Ali ustanın hünerli ellerinden çıkan eşsiz ocak başı lezzetleriyle Filos şimdiden konuşuluyor. Kısa bir sure önce açılmasına rağmen misafirlerinden yoğun ilgi gören ve beğeni toplayan Filos Restoran ortaklarından Ajlan Gökalp, yakın dostlar tarafından hizmete sokulan ve misafirlerinide dostane bir şekilde sıcak bir atmosferde ağırladıkları için Yunancada kelime anlamı Dostlar demek olan Filos ismini seçtiklerini söyledi.

Filos restoranda direk üreticiden alınan et usta şefler tarafından günlük işlenip sofraya sunuluyor.Özenle hazırlanan Adana,Beyti,Osmanlı Sucuğu,Pirzola,Külbastı,Sakat At,Kokoreç,Bomfile,Tavuk şiş ve sipesiyal mezeler Filos misafirlerinden beğeni topluyor. 15 masada masa başında özel olarak dekore edilmiş mangal bulunuyor. Eti ister kendiniz pişiriyorsunuz istersenizde sizin için usta eller etinizi ocak başında özenle hazırlıyor.

Özel günlerde Dijitürk ve maç yayını da olan Filos'ta çok ince bir ayrıntı da göze çarpıyor. Cep telefonunda şarj sıkıntısı yaşayan müşteriler için her masa kenarına monte edilmiş özel şarj üniteleri dikkat çekiyor. İlerleyen zaman içerisinde haftanın belirli günlerinde fasıl ve akustik müzik performansı ile mekana renk katacaklarını belirten Ajlan Gökalp, sabah kahvaltısı ve ögle yemeği hizmeti verdiklerinide sözlerine ekledi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ajlan Gökalp , Didem Valleri, Filos Restoran, Karşıyaka Mavişehir, Hangover Bar, izmir Restoranlar, Filos Restoran İzmir