Doğum Sonrası Nasıl Kilo Vermeliyim

Uzmanlar hamilelik döneminde çok kilo almış annelerin, emzirmeyi bırakıp kilo vermesini önermemektedir. Ne kadar fazla sütünü verirse bebek daha sağlıklı bir gelişim geçirecektir. Anne emzirme esnasında hamilelik döneminde depoladığı enerjinin büyük çoğunluğunu harcamaktadır ve böylece kilo verme süreci de başlamış olur. Sütüm çok olsın diye fazla yemek yiyen anneler doğum sonrası kilo almaya devam etmektedirler; fakat süt miktarının artması yedikleriyle değil, yediklerinin kalitesiyle doğru orantılıdır. Yeni doğum yapmış anneler et, balık, tavuk , süt, ekmek ve meyve tüketimi yapıyorsa fazlasıyla sütü olacaktır.

Hamilelik Sonrası Katı Diyet Yapılmamalıdır

Anne kendini hazır hissettiğinde çeşitli beslenme programlarıyla kilosunu koruyabilir; fakat bunun emzirmeye uygun, sağlıklı bir program olması gerekir. Doğum sonrası anneler bir an önce kilo vermeyi istmektedir. Oysa sağlıklı bir şekilde kilo vermesi gerekir. Katı diyetle zaten ne emziren annelere, ne de başka kilo vermek isteyen insanlara uygundur. Hızlı kilo vermek için yapılan diyetler de, hızla kilo verirken atılan metabolitler, emzirme yoluyla bebeğe geçecektir ve bebeğin sağlığına zarar verecektir.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Doğum sonrası nasıl kilo vermeliyim, sağlıklı kilo nasıl verebilirim, doğum sonra kilo vermek bebeğime zarar verir mi , doğum sonrası kilolardan nasıl kurtulabilirim.