Damla Restaurant Müdavimlerini Ağırlıyor

1967 yılından bu güne uzanan geçmişiyle müdavimlerinin vazgeçemediği bir mekan olan Damla Restaurant Alsancak'ın gözdesi.1967 yılında hizmete açılan ve açıldığı günden beri çizgisini bozmayan Damla Restaurant'ın sahibi Fuat Öztim, müşteri olarak sürekli geldiği Damla Restaurant'ı 2004 yılında devraldı. Asıl mesleği kabzımanlık olan başarılı iş adamı yıllarca dostlarıyla birlikte keyifle geldiği Damla Restaurant'ı devralma kararından sonra tüm enerjisini restorana harcamış.

İlk gününde olduğu gibi eski nostaljisini yaşatan restaurantın duvarında asılı olan saat gözümüze çarpıyor; 9’u beş geçede durmuş olan saat misafirlere bir an burukluk yaşatıyor.

Dekoru ve sıcak atmosferinin yanı sıra kendine özgü lezzetleriyle de müşterilerinin damak zevkine hitap eden Damla Restaurant'ın mutfağı et ağırlıklı. Mutfakta Erkan Usta'nın hünerli ellerinden çıkan, hellim peynirli sucuk, kokoreç, ciğer, böbrek, badem, tibon dana, pirzola, biftek, tandır, bomfile şiş misafirlerden tam not alıyor.

Et yemeklerinin dışında tamamen deniz mahsulü balık çeşitlerininde sunulduğu Damla Restaurant'ta Akdeniz ve Egeye özgü mezelerde masaya renk katıyor. Maş fasulye, dil şöğüş, beyin söğüş, kuru etten yapılan meso’nun da meşhur olduğu Damla Restaurant açık ve kapalı alanıyla toplam 75 kişilik kapasiteye sahip. Özel gün ve organizasyonlara da ev sahipliği yapan restaurantta 50 çeşit leziz meze bulunuyor. Hemen hemen haftanın her günü müdavimlerini ağırlıyor.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Damla Restaurant, İzmir Restaurantlar, İzmir Mekanlar, İzmir Gece Hayatı, Fuat Öztim, İzmir Damla Restaurant, Alsancak Damla Restaurant