Baja Modern Meyhane Ambiansı ve Lezzetleri İle Öne Çıkıyor

Baja Modern Meyhane, Alaçatı’nın gözde Hacımemiş Mahallesi’nde, 100 yılı aşkın tarihi bir Alaçatı taş evin bahçesinde bulunmaktadır.Yüzyıllık çam ve palmiye ağaçlarının altında yeşilin içinde, Alaçatı kalabalığından uzak, ferah masa düzeni ve her zaman tatlı esintisiyle müşterilerine sıcak yaz akşamlarında keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor. Aracınızla önüne kadar gelip park edebilme özelliğiyle yaz kalabalığının içinde ama kargaşadan uzak kalmak isteyenlere eşsiz lezzetler sunmaktadır.

Baja Modern Meyhane, Ege meyhane mutfağının klasik zengin çeşitliliğinin yanı sıra enfes Ege otları ve daha önce hiç tatmadığınız harika ara sıcaklarıyla Alaçatı’ya yeni bir lezzet katmaktadır. Her hafta yenilenen zengin menü çeşitliliğinin yanı sıra fiyatları ile de müşterilerini cezbetmektedir. Haftanın bazı günleri canlı müzik eşliğinde rakı ya da şarap tercihinize uygun mezelerle unutulmaz lezzetler tatmanıza yardımcı oluyor. Menü soğuk meze ve ara sıcaklardan oluşmaktadır. Deniz ürünü sevenler de, özellikle kum ve normal midye, yengeç, bol çeşitli kabuklular ile her yerde olmayan özel çeşit ara sıcaklarla tanışmaya hazır olun. Mezeler 8 ile 15 tl arası, ara sıcaklar ise 9 ile 20 tl arası olup, Alaçatı pahalılığında uzak daha ucuz daha farklı lezzetlerle hizmet vermektedir. Mekanın ferahlığından dolayı akşam yemeği ya da bar alternatifinin dışında özel etkinlik ve yaş günleri için de uygun bir mekan arayışınıza çözüm olmaktadır.

Baja Modern Meyhane Görkem Öztopal tarafından açılmıştır. Görkem Öztopal 1999-2000 yılları arasında Fransa’da tamamladığı 2 yıllık aşçılık eğitiminin ardından İstanbul’da uzun yıllar başarılı yerlerde (Doors Group, Mori Group, Otto Santral, Newyorker Group) şeflik yaptı. Daha sonra ilk olarak 2009 yılında İstanbul Çukurcuma’da Baja Meksika Restoran’ı açtı. 2013 Yılında Baja Alaçatı açıldı. Baja Alaçatı geçen sene restoran/bar olarak hizmet vermekteydi ancak mezelerin lezzeti ve gelen yoğun ilgiden dolayı bu sene Alaçatı Modern Meyhane olarak konsept değişikliği yaptı. Görkem Öztopal’ın aynı zamanda İstanbul’da “Baja Food Club” adında mutfak danışmanlık şirketi bulunmaktadır.

 

MENÜDEN SEÇMELER

SOĞUKLAR
Şakşuka (Kızartma)
Patlıcan Ezme
Yoğurtlu Semizotu
Fava
Pancar
Ahtapot Salata
Enginarlı Levrek
Kalamar Salata
Börülce ve Deniz Börülcesi
Biber Tarator
Manca
Antep
Midye Salata
Karışık Meze Tabağı
Kekik Salatası
Susam Otu Salatası
Mevsim Salata
Kuru Et
Bombay
Patlıcan Kızartma
Rum Usulü Levrek Turşu

ARA SICAKLAR
Biber Dolma
Sebzeli Muska Börek
Kalamar Dolma
Mısır Unlu Kalamar Roll
Yosunlu Yufka Karides
Jumbo Karides
Bonfile Şiş
Çıtır Mantı
Yengeç
Arnavut Ciğeri
Dil Şiş
İstiridye Kızartma
Kum Midye Kızartma

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Baja Modern Meyhane, Alaçatı, Taş Ev, Ege Meyhane Mutfağı, Çeşme, Ege, Görkem Öztopal, Doors Group, Mori Group, Otto Santral, Newyorker Group, Baja Meksika Restoran, Baja Food Club, Şakşuka (Kızartma), Patlıcan Ezme, Yoğurtlu Semizotu, Fava, Pancar, Ahtapot Salata, Enginarlı Levrek, Kalamar Salata, Börülce, Deniz Börülcesi, Biber Tarator, Manca, Antep, Midye Salata, Karışık Meze Tabağı, Kekik Salatası, Susam Otu Salatası, Mevsim Salata, Kuru Et, Bombay, Patlıcan Kızartma, Rum Usulü Levrek Turşu, Biber Dolma, Sebzeli Muska Börek, Kalamar Dolma, Mısır Unlu Kalamar Roll, Yosunlu Yufka Karides, Jumbo Karides, Bonfile Şiş, Çıtır Mantı, Yengeç, Arnavut Ciğeri, Dil Şiş, İstiridye Kızartma, Kum Midye Kızartma