Alaçatı Moda ve Sanat Festivali ile Renklenecek

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından İzmir’de tasarım kültürünün gelişmesi ve tekstil sektöründe katma değerin artırılması için gerçekleştirilen Alaçatı MILLFEST Moda ve Sanat Festivali başlıyor Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından İzmir’de tasarım kültürünün gelişmesi ve tekstil sektöründe katma değerin artırılması için gerçekleştirilen Alaçatı MILLFEST Moda ve Sanat Festivali başlıyor. Tasarımcılar ile son tüketicinin buluşması hedeflenen “Millfest Moda ve Sanat Festivali Alaçatı 2014”ün açılışı 4 Temmuz Cuma günü saat 19:30’da Alaçatı girişindeki tarihi değirmenlerin altında gerçekleştirilecek. 9 Temmuz tarihine kadar sürecek olan festivalde Alaçatı birbirinden güzel etkinliklerle renklenecek. Festival, Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla, EGSD ve Uğurhan Akdeniz Fashion Events & Production organizasyonunda düzenleniyor.
25 Tasarımcı katılıyor
Millfest Moda ve Sanat Festivali Alaçatı kapsamında Türkiye'nin çeşitli illerinden gelecek olan 25 moda tasarımcısı stand açacak. Markalaşma sürecinde olan genç tasarımcılara da yer verilecek olan festivalde, moda tasarımcılarının Alaçatı’ya özel tasarladıkları koleksiyonlar yer alacak. Markalaşma sürecinde olan İzmir, Denizli ve İstanbul’dan başvuran genç tasarımcıların ürünleri EGSD Seçici kurulu tarafından değerlendirmeye alındı ve Festivale katılmaya hak kazanan tasarımcılar belirlendi.
Özgün tasarımlar yer alacak.


Çeşitli yarışmalarda derece almış tasarımcıların, markalaşmış ve markalaşma yolunda adımlar atmış tasarımcıların festivalde ürünlerini sergileyeceğini belirten EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, birbirinden değişik ve özgün tasarımlarla bu yılda moda severleri buluşturacaklarını söyledi. Önceki yıllarda festivale katılan tasarımcıların daha sonra İstanbul ve İzmir’de tasarım ofislerini açtıklarını, firmaların tasarımcı istihdamlarını artırdıklarını anlatan Özden, “Festivalimizin Cuma günü açılışını yapacağız. Genç tasarımcılar ile ünlü tasarımcılar bir arada olacak. Tasarımcılar ürünlerini sergilerken, kendilerini de sektöre tanıtma imkanı bulacaklar. Tasarımcılar günlük erkek giyimleri , bayan özel tasarım ayakkabı ve çantaları ,plaj giysileri, plaj terlikleri, özel tasarım takılar, pet giysileri gibi ilginç tasarımları sergileyecek. Kişiye özel tasarım ürünü görmek ve tasarımcılar ile tanışmak için 4 /9 Temmuz tarihleri arasında 18.00/01.00 saatleri arasında Millfest Moda etkinliğimize herkesi bekliyoruz” dedi.

Festival Programı
4 Temmuz Cuma / Saat : 19:30 / Alaçatı Girişi Değirmenlerin Altı / Açılış Kokteyli
4 Temmuz Cuma / Saat : 24:00 / Tektekçi Alaçatı Port
Festival alanı stand ziyaret saatleri ; 18:00 – 01:00
Kimler Katılıyor?
Bahar Öztömek,
Benan Bal,
Birsen Küçüker (Moodginie),
Buse Kilimci (TB Tasarım)
Caner Karakaş (Mode49) ,
Canseli Özhelvacı
Deniz Kaprol (Studio Kaprol)
Dilber İşlekoğlu,
Ece Pınar Demirel,
Fatma Palaoğlu,
Gülberk Örün (Poupee)
Gülce Yeşilpınar,
Gülden Ekiz (Soda Trend) ,
Gülşah Çiftçi ,
Güniz Taşdemir (Pas Tense)
Hande Bigay,
Hatice Alibaşoğlu (HOT ICE),
M.Elif Bilgen (Feace For Freedom)
Melike Topkar (Fingerscrossed),
Melis Akten (GLINT by Melis),
Nazlı Terzioğlu
Neyran Şentürk (SK Moda Tasarım),
Palmet Bal (Coucou),
Selda Küçüker (SK Moda Tasarım) ,
Tuba Ergin (Good Design),
Yaprak Özdizbay Budak (Studiofive)
Yasemin Başalp (Powder & Guys) ,
Yeliz Cengiz,
Yeşim Göktuna ( Y'esma Key_i Atölye)

Fotoğrafaltı: Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarının katıldığı Alaçatı Moda ve Sanat Festivali Cuma günü başlıyor.

Bilgi için: Şiir İletişim Ajansı/Murat Şahin/ 0542 246 88 33 /siiriletisimajansi@gmail.com

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER EGSD, sanat festivali, Alaçatı, Millfest, tasarım, izmir, çeşme