Yüreğimiz İtalya'da!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Avrupa Ligi-2 maçları için İtalya’ya gidiyor. Avrupa serüveninde dönüm noktası olan turnuvada ilk 3’e girmeyi hedefleyen İzmir temsilcisi, tüm maçlarını kazanmak için mücadele edecek.İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, İtalya’nın Lugano kentinde Cuma günü başlayacak Avrupa Ligi-2 elemelerinde Türkiye’yi temsil edecek. Grubunda ev sahibi İtalya’nın ASD Polisportiva Nordest, Rusya’dan BKIS, Bosna-Hersek’ten Sana Bihac ve Fransa’dan Meyzieu Villefrance Entente ile karşılaşacak İzmir Büyükşehir Belediyespor, ilk 3 sırayı alması halinde Avrupa'da yoluna devam edecek. 7 Mart Cuma günü ilk sınavını ASD Polisportiva Nordest takımı ile vermeye hazırlanan İzmir temsilcisi, maçı kazanarak turnuvaya iyi bir başlangıç yapmak istiyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü İsmail Kar, Avrupa’ya bu sezon üst üste 14.kez katıldıklarını belirterek, “Öncelikle bu turda ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Elemelerde İtalya’da tur için mücadele edeceğiz. Rakiplerimize bakmadan işimizi yaparak başarılı olmak istiyoruz. Bu ligi bilen tecrübeli ve genç oyuncularımız var. Ligde son iki maçımızda yenilsek de bizim çocuklar bu turnuvada başka bir motivasyonla oynayacaklardır” dedi.

Turnuva programı
7 MART CUMA
12.15 ASD Polisportiva Nordest-İzmir Büyükşehir Belediyespor
16.45 İzmir Büyükşehir Belediyespor- Meyzieu Villefrance Entente

8 MART CUMARTESİ
10.00 BKIS -İzmir Büyükşehir Belediyespor
16.45 İzmir Büyükşehir Belediyespor- Sana Bihac

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir büyükşehir belediyesi tekerlekli sandalye basketbol takımı, izmir tekerlekli sandalye basketbol, izmir basketbol takımları