Yeni Trend Evden Kaçış Modası

Lockedoors’’ Evden Kaçış Oyunu’’ heyecan ve gerilim arayanların yeni uğraşı oldu. 2006 yılında ilk olarak Japonya’da ortaya çıkan ve kısa sürede çığ gibi büyüyerek tüm dünya genelinde yayılan’’evden kaçış ‘’ oyunu Türkiye’de de ilgi görüyor.2014 yılında Türkiye’de ilk olarak İstanbul’da hayata geçirilen ve uygulanan evden kaçış oyunu, İstanbul genelinde 30’a yakın örneğiyle yoğun talep görürken İzmir’de de faaliyete geçti.

Genç ve başarılı girişimci Tolga Babür Buladı ve ortakları tarafından 24 Ocak 2015 tarihinde Alsancak ikinci kordon da, Ege Palas otelinin yanında yer alan Kayhan apartmanın da açılan Lockedoors adrenalin ve heyecan sever ‘’evden kaçış oyunu’’ meraklılarını konuk ediyor. Lockedoors Türkiye’de ilk kez uygulanan kahramanlık temalı kurgusuyla, sizlere değişik temalardaki türevleri olan diğer evden kaçış oyunlarından daha farklı bir heyecan yaşatıyor.

Lockedoors kahramanlık temalı ‘’Evden Kaçış’’ oyununda, kötü adamların kaçırdığı Yağmur adında bir kız çocuğu bulunuyor. Yağmur tutulduğu puslu ve karanlık bir evde, korku içinde kurtarılmayı bekliyor. Gelen grupların (takımların) görevi; 60 dakikalık bir sürede, evin içinde bulunan ipuçlarını takip ederek, şifreleri çözmek ve bu şifreleri kullanarak kapıları açarak Yağmur’u evden kurtarabilmek.

Açıldığı günden beri özellikle sosyal ağlarında etkisiyle gençlerin daha çok ilgi gösterdiği Lockedoors’a en az gençler kadar yetişkinlerde ilgi gösteriyor. En az 2, en çok 5 kişilik gruplar kurarak, oynanabilen oyunda şu ana kadar Yağmuru kurtarabilen gruplar kadar kurtaramayan gruplar da var. Ancak oyun sonrasında eğlenmediğini söyleyen hiçbir grup yok.

Lockedoors ‘’evden kaçış oyunu ‘’ gelen gruplara 60 dakikalık bir eğlenceyi garanti etmekle beraber, doğum günü partileri ve evlilik teklifleri gibi farklı organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

İş dünyasına da hizmet eden Lockedoors’ta, firmalara, çalışan personellerini ya da çalışmayı düşündükleri personelleri tanıma fırsatı sunuluyor. Yöneticilere gruplar halinde eve alınan çalışanlarını oyun esnasında, takım çalışmasına uyum, analitik zekâ, ve liderlik özellikleri bakımından değerlendirme fırsatı sunuluyor.

Sonuç olarak artık İzmir’de alışagelmiş eğlence mekanlarından farlı bir konsepte olan Lockedoors evden kaçış oyunu sizleri Yağmuru kurtarmaya bekliyor

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Yeni Trend oyunlar, Evden Kaçış oyunları, Tolga Babür Buladı, izmir evden kaçış oyunu, Lockedoors