HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 23 Mayıs 2018

Yaşam Atölyesi İlk Mezunlarını Verdi

Magazinizmir
Yaşam Atölyesi-Kadir Has Üniversitesi işbirliği ile İzmir’de birincisi düzenlenen Danışmanlık ve Eğitmenlik Sertifika Programı ilk mezunlarını verdi.

Farklı sektörlerden on profesyonel, sertifikalarını alarak ikinci kariyer yolculuklarına başladı.

İkinci kariyer ya da mevcut işini koçluk/danışmanlık ve eğitmenlik becerileri ile desteklemek isteyenlerin katıldığı Danışmanlık ve Eğitmenlik Sertifika Programı, 136 saat süren özel bir yetişkin programıdır. Eğitim tasarımı, sunumu ve grup dinamiklerini yönetme yetkinliği kazandıran programı başarıyla tamamlayan farklı sektörlerden 10 profesyonel, mezun olmaya hak kazandı.

Mövenpick Otel’de düzenlenen mezuniyet törenine Yaşam Atölyesi’nin kurucu ortakları Aret Vartanyan ve Zuhal Gürçimen katıldı. Zuhal Gürçimen, “Mesleğinde, kariyerinde, yaşamındaki birikimini eğitmen ve danışman olarak değerlendirmek, kendilerine yeni bir yol açmak isteyen profesyonelleri bu programda buluşturduk. İzmir’de ilk kez açmamıza karşın gördüğümüz ilgi bizleri çok mutlu etti. Mezunlarımız şimdiden danışmanlık ve eğitmenlik yapmaya başladı.” diye konuştu.

Mezunlar hitaben konuşan Aret Vartanyan "Hayat, ne istediğini bilenleri, samimi ve özgün olanları arıyor. Bu sahnede özgün olmanız, kendi araçlarınızı çıkarmanız önemli. Bazı sektörler yaşam tarzıdır, bu da onlardan biri. Biz Yaşam Atölyesi olarak bu yolculukta yanınızda olmaya devam edeceğiz." dedi.
Mezunlar, Yaşam Atölyesi tarafından düzenlenen workshoplarda ilk eğitimlerini verecek. 6 ilde devam eden, yakında Almanya ve İngiltere’de de başlayacak olan programdan son 3 yılda 180 kişi mezun oldu.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN