Yaratıcılıkları İki Birincilik Getirdi

Destination Imagination (DI) Ege Bölge Turnuvası’na katılan İzmir Amerikan Koleji başarılı sonuçlara imza attı.İki ayrı kategoride birincilik elde eden İzmir Amerikan Koleji takımları, İstanbul’da yapılacak olan Ulusal Turnuvada okullarını ve Ege Bölgesini temsil etmeye hak kazandılar.

İzmir Bölgesel Turnuva’da yaratıcılık, takım çalışması ve problem çözme konusunda becerilerini kanıtlayarak bölge birincisi olan Aci’ Di CreAtes ve ACI Mamma Mia takımları 22-23 Mart 2014’te İstanbul Eyüboğlu Koleji’nde yapılacak olan DAT; Destination Imagination Türkiye Ulusal Turnuvası’na katılmaya hak kazandılar.

Takım sorumluları Şule Soydemir ve Rae Hoff liderliğinde, İdil Emiroğlu, Arya Taşköprü, Bengisu Sermet, Doğa Evrim Aslan, Ömerhan Koyuncuoğlu, Şiir Öner ve Dilge Dilsiz isimli öğrencilerden oluşan Aci’ Di CreAtes takımı yedi ucu açık görevden biri olan Görsel Sanatlar kategorisinde ( Sanata Sesli Gül) kendi yazdıkları çizgi film hikayesi ve oluşturdukları dekorla birinci geldi.

Ayşen Kocakabak, Melodi Var Öngel, Eda Seyok, Neslişah Sungur, Alara Ekin Keleşoğlu, Işık Ertürk, Dılin İzol’dan oluşan ACI Mamma Mia Takımı, takım sorumlusu Gülşen Sokullu Köseler liderliğinde yarıştı. Gençlerin toplumsal sorunları farketmesini ve onlara çözüm getirmesini amaçlayan Project Outreach alanında, takım çalışması ile toplumsal bir soruna çözüm bularak, bunun için kendilerine yardımcı olması için bazı kurumlarla iş birliği yapan takım, bütün projelerini sahnede teknik ve tiyatral becerilerini ve yaratıcılıklarını kullanarak sundu.

ACI Takım sorumluları, öğrencilerin gösterdikleri bu başarı karşısında memnuniyetlerini dile getirirken, “Destination Imagination’ın, Görev programına katılmiş olan bir buçuk milyondan fazla genç ve yetişkinin üzerinde olumlu etkisi olmuştur. Okulumuzda da çok ilgi gören kulüplerden biri olan Destination Imagination Kulübü, öğrencilerin yaratıcılıklarını, anlık problem çözme becerilerini ve takım çalışmasındaki uyumlarını arttırmalarını amaçlayan bir kulüptür. İki takımımız da, DAT’a katılacak olan yetmişin üzerinde takımı temsil eden beşyüzden fazla kişi arasına girdi ve Ege Bölgesi’ni İstanbul’da yapılacak ulusal turnuvada temsil etme hakkını kazandı. Onlarla gurur duyuyoruz. İstanbul’dan da başarılı bir sonuçla döneceklerine ve ülkemizi yurtdışında temsil etme şansını yakalayacaklarına inanıyoruz” dediler

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER amerikan koleji, amerikan koleji haberleri, Destination Imagination, yaratıcılık yarışmaları, izmir okul yarışmaları, izmir amerikan koleji