Yağmurlu Havada Evde Neler Yapılabilirsiniz?

Dışarıda deli gibi yağmur yağıyor ve siz evdesiniz. Belki yapacak çok işiniz var fakat canınız hiç birini yapmak istemiyor. Evde miskin miskin battaniyenin altına girip, televizyonun karsısında oturmaktan başka çareniz yok zannediyorsunuz ama yanılıyorsunuz. İşte yağmurlu havada yapabilecekleriniz:Köpük Banyosu

Dışarıda yağmur yağarken evde sıcak suyun içinde olmak nasıl harika bir duygudur değil mi? Haydi, bugün sizin gününüz. Doldurun küveti ve harika bir köpük banyosu yapın.

Ailenin Özel Yemek Tarifleri Kitabı Oluşturun

Her yemeğin belli bir tarifi vardır evet, fakat çoğu tarif ailenizin zevklerine göre değişir, şekillenir. Yumurtanın kıvamını farklı seven bir babanız, pilavın diriliğini seven bir kocanız ve her yemekte patates olması için direten bir çocuğunuz olabilir. Sizler de bu tarifleri kendinize göre uyarlayıp öyle yaparsınız. İşte bu özel tariflerin uçup gitmesine izin mi vereceksiniz? İşte size boş vakit. Tariflerinizi düzenli bir şekilde bir kitaba yerleştirin ve aile mirasına en önemli katkıyı siz katın.

Ev Pikniği Yapın

Kim demiş piknik hep dışarıda olur diye? Evinizde de arkadaşlarınızla birlikte harika yemekler hazırlayıp, keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hatta “kelime türetmece”, “hırsız kim” gibi farklı ev oyunlarıyla pikniğinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Ev Yapımı Bakım Maskeleri Yapın

Saçlarınız için, yüzünüz için veya elleriniz için, evde hazırlayacağınız malzemelerle harika maskeler yapabilirsiniz. Dışarıda yağmur var. ;) Bütün gün evdesiniz ve vaktiniz bol unutmayın.

Kurabiye Pişirin

Evde vakit geçirmenin en eğlenceli yoludur mutfakla uğraşmak. Çikolatalı, meyveli ya da sade. Nasıl seviyorsanız, fark etmez. Mutfakla uğraşmak hem size iyi gelecektir hem de evin diğer üyelerine. ;)

Kendi Film Festivalinizi Oluşturun

En çok tercih edilen aktivitelerdendir, yağmurlu havada evde film izlemek. Keyfine de diyecek yoktur. Haydi, şimdi kocaman bir kase mısır patlatın ve en sevdiğiniz filmlerden başlayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER yağmurlu hava, yağmurlu havada yapılacaklar, evde film keyfi, yağmurlu hava aktiviteleri, köpük banyosu, ev oyunları, ev yapımı maskeler, ev bakımı