WhatsApp SMS'i Tahtından Ediyor!

WhatsApp mevcut telefonunuzun internet bağlantısı sayesinde ücretsiz olarak mesajlaşmanızı sağlayan ve şuan tüm telefonlarda kullanılan bu uygulama ile Sms'in pabucu dama atan muhteşem bir uygulama.



İlk bir yıl boyunca ücretsiz kullanılabilen, süre sonunda iPhone kullanıcılar tarafından 0.99 dolara; Blackberry, Symbian ve Android kullanıcıları için yıllık 1.99 dolara satın alınabilen uygulamanın tasarımcıları SMS’i öldürdüğü ilişkin iddialara karşı çıkıyor ve WhatsApp’ın mesaj dışında fotoğraf, video ve ses kaydı yollamaya da olanak sağladığını anımsatıyorlar.

Uygulamanın, kullanıcıların mobil veri paketi satın almalarına önayak olduklarını vurgulayarak, operatörlerin uygulamadan rahatsız olmamaları gerektiğini iddia ediyorlar. Zira ücretsiz mesajlaşma uygulamalarının mobil operatörleri zarar ettirdiği şu rakamlardan anlaşılabilir: 2010 yılında 8,6 milyar, 2011 yılında 13,9 milyar zarar eden operatörlerin 2012′de 5 milyar dolar zarar artışlarının olduğu tahmin ediliyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER whatsapp hakkında, whatsapp nedir, whatsappın etkileri, whatsapp neden kullanıyor, whatsappın kullanımı, whatsapp uygulaması hakkında