Vaavud Rüzgar Ölçer Artık Türkiye'de

Dünyada ilk defa hiçbir elektronik güç kaynağına ihtiyaç duymadan, akıllı telefonlar için gerçek zamanlı rüzgar ölçümü yapabilen uygulama olan Vaavud; ortalama net genel bakış, gerçek ve maksimum rüzgar hızı gibi verileri grafiksel olarak sunuyor.2011 yılında Danimarkalı mühendislik öğrencileri tarafından lisans tezi kapsamında geliştirilen ödüllü inovatif uygulama Vaavud, şu anda Amerika, İngiltere, Almanya, Avustralya ve Japonya'nın da içinde olduğu 12 ülkede kullanılıyor.

En Yakın Hava İstasyonu Akıllı Telefonunuz

Vaavud iOS 6 veya iOS 7 yazılımlarını kullanan; iPhone 4, 4S, 5, 5C, 5S ve iPad 2, 3, 4 modelleriyle uyumlu olarak çalışıyor.

Android telefonlarda da; Samsung Galaxy S3 ve S4, HTC one gibi birçok akıllı telefonla uyumlu olarak çalışan Vaavud, akıllı telefonları yüksek teknolojili meteorolojik bir cihaza çeviriyor.

Tam Ölçüm, Kesin Sonuç

Danimarka Teknik Üniversitesi'nde profesyonel bir rüzgar tünelinde test ve kalibre edilen Vaavud, ölçüm sonuçlarının %100 doğru olmasıyla da dikkat çekiyor. Aynı zamanda yarım küre şeklinde tasarlanmış kapakçıkları sayesinde rüzgarın yönü gibi değişikliklerden etkilenmiyor. Akıllı telefonlardaki diğer algılayıcılardan da faydalanarak cihazın elde doğru tutulumunu sağlayarak yanlış ölçüm riskini de minimuma indiriyor.

Rüzgar hızının önemli olduğu spor branşlarıyla ilgilenen insanlar arasında büyük rağbet gören Vaavud, ölçüm sonuçlarının online olarak paylaşılabilmesine de imkan veriyor.

Vaavud rüzgar ölçere, ücretsiz kargo ve kapıda ödeme fırsatlarıyla KDV dahil sadece 119.00 TL'ye sahip olabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve hemen satın almak için vaavudturkiye.com adresinizi ziyaret edebilirsiniz.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER vaavud, vaavud rüzgar ölçer, vaavud rüzgar ölçer nedir, rüzgar ölçer nedir, rüzgar nasıl ölçülür, rüzgar ölçen aparat, teknoloji haberleri, teknolojideki yenilikler, vaavud türkiye, esora, esora yatırım, akıllı telefon