HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 9 Haziran 2018

''Unut Bendeki Seni'' Tüm Kitap Satış Noktalarında

Magazinizmir
Yazar İdil İve Ünal ilk şiir kitabı ''Unut Bendeki Seni'' ile okuyucularıyla buluşuyor.

Ortaokul yıllarında merak sardığı edebiyat dünyasına ilk kitabıyla adım atmanın heyecanını yaşayan İdil İve Ünal, Lise de edebiyat öğretmeninin kendisini anlatan bir şiir yazmasını istemesi üzerine başladığı yazın hayatında ki serüvenini bizimle paylaştı.
Şairin ilk kitabı olan "Unut Bendeki Seni" de yer alan şiirlerin geneli aşk üzerine yazılmış. Kitapta Aşkın dışında hayata, güncel konulara, sosyal ilişkilerden dostluk ve arkadaşlık kavramlarını zaman zaman sorgulayan ve sorgulatan şiirler mevcut. Kısacası herkesin kendisinden bir duygu bulacağı içtenlikle yazılmış 72 adet şiir bu kitapta toplandı.

23 Haziran 1981 İzmir Bornova doğumlu olan şair,ilköğrenimi Karşıyaka Metin Aşıkoğlu İlköğretim kulunda, orta ve lise eğitimini ise İzmir özel Çakabey kolejinde tamamladı. Çocuk yaşta ilgi duyduğu edebiyata yetişkin döneminde daha da yoğunlaşan yazar İdil İve Ünal adını ilk olarak, Bornova Belediyesinin düzenlediği "Bornova şarkısını arıyor" adlı yarışmada birinciliği kazanan;bestesini Uğur Sayınbatur'un yaptığı ve Sedat Yüce’nin seslendirdiği "Bornovalı Olmak Var ya" adlı şarkının sözlerini yazarak duyurdu. Evli ve bir çocuk annesi olan İdil İve Ünal, İzmir Büyük Şehir Belediyesinde protokol şube müdürlüğünde görev yapıyor. İlk kitabıyla okurlarıyla buluşan yazar Türkiye’nin yetiştirdiği tanınmış yazar ve şairleri de yakından takip ediyor. Kendisini yazarak daha iyi ifade ettiğini söyleyen İdil İve Ünal; "Her yazar gibi okumak ve usta şairleri takip etmek gerekiyor. Bende herkesin bildiği ve sevdiği Atilla İlhan, Nazım Hikmet, Cahit Sıtkı Tarancı’nın şiirlerini severek ve beğeniyle hayranlıkla okuyor ve kendimi her geçen gün geliştirmeye çalışıyorum.


Kitap çıkarmak en büyük hayalimdi. Çünkü sevinçlerimi de üzüntülerim kadar paylaşmayı seven bir insanım. Ve yazdıklarımı paylaşmaktan hiç bir zaman çekinmedim. Gerek sosyal medya olsun gerek eş dost olsun her zaman paylaşmaya çalıştım. Aslında paylaşmak benim hayatımın her alanında fazlasıyla yer kaplıyor.Tabi ki kitap çıkarmamı hızlandıran şey geçen sene Bornova Belediyesi’nin düzenlediği “Bornova Şarkısını Arıyor” adlı yarışmaya katılıp sözlerini benim yazdığım, bestesinin Uğur Sayınbatur’ un yaptığı ve Sedat Yüce’nin seslendirdiği "Bornovalı Olmak Var ya" adlı şarkının birinciliği ile kesin bir karar vermiş oldum. Çünkü bu yarışma ile İdil bir şeyleri doğru yapıyorsun dedim kendi kendime ve cesaretim arttı" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN