Ünlü Kardialog Nalbantgil Dostlarıyla Buluşuyor

Konak Belediyesi’nin yaşarken anmayı geleneksel hale getirdiği Ustaya Saygı etkinliğinde bu kez Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İstemi Nalbantgil ağırlanacak.Şubat ayının ilk konuğu olan Nalbantgil’i ailesi, sevenleri ve dostları yalnız bırakmayacak. 6 Şubat Perşembe günü Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinlik saat 18.30’da başlayacak.

İstemi Nalbantgil Kimdir?

İzmir’de 1938 de doğdu. 1955 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl, o yıl açılan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaydoldu. 1961 yılında 38 diploma numarası ile mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İkinci İç Hastalıkları Kliniği’nde asistanlığa başladı. 1965 yılında uzman, 1970 yılında doçent ve 1975 yılında profesör oldu. Kesintisiz 35 yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyeliği yaptıktan sonra 2005 yılında yaş nedeniyle emekli oldu.

1964 yılında asistanlığa başladı. Dr.Ahmet Birand ile Haydarpaşa Göğüs cerrahisi merkezinde, Dr Ümit Aker İle beraber kalp kateterizasyonu ve angiografi çalıştıktan sonra, Ege’de ilk kalp kateterizasyonunu 20 Mayıs 1964 tarihinde gerçekleştir.Tek başına yazdığı 9 adet olmak üzere, 40 kitapta imzası bulunuyor. Yabancı dilde yaptığım bildiri ve makale sayısı ise 120’nin üstünde. Türk dilinde yazılan ve bildirilen çalışmalarının sayısı 350 civarındadır.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER istemi nalbantgil, türkan saylan, alsancak atatürk kültür merkezi, istemi nalbantgil kimdir, ege üniversitesi, ege üniversitesi tıp fakültesi