“Uçurtmayı Vurmasınlar” Projesi Hız Kazandı

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu İzmir il Başkanlığı Aliağa Ceza İnfaz Kurumu ile başlattığı “Uçurtmayı Vurmasınlar ve Kadının Hükmü” projesi hız kesmeden devam ediyor.Proje toplantısında tutuklu kadın hükümlülerin mesleki gelişimleri ve çocuklarının yaşam şartlarının iyileştirilmesi konuları üzerinde durulurken, toplantı sonucunda iki koldan ilerlenerek ihtiyaçların bir an önce karşılanması kararı alındı.

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu İzmir İl Başkanı Senem Kılıç ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kadın mahkumların koğuşlarını ziyaret eden heyet, cezaevi yönetiminden büyük destek ve şeffaf ilgi alarak, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Fatih Öztürk ve Cumhuriyet Savcısı Güneş Okur ile Kurum Müdürü Ümran Yavuzyılmaz ve 2'nci Müdür Ceylan Şahin Kaplan'dan bilgi aldı.

Fiziki yapı, psikososyal faaliyetler, eğitim ve sosyal faaliyetler çalışmalarının yanı sıra; iş yurdu, sosyal ve kültürel faaliyetler hakkında bilgilendirilen heyet, bilgilendirme sonrasında cezaevi yönetimiyle birlikte İzmir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu gezerek yerinde incelemelerde bulundu. Kadın mahkumlara ait atölyeler, öğrenme sınıfları, odalar, spor salonları ile birlikte, mahkum çocuklarını ve onların eğitim gördüğü anaokulunu da ziyaret eden Başkan Senem Kılıç, cezaevleri için gerçekten fiziki yapı ve imkânlarının iyi olduğunu belirti.

Bilgilendirme ve toplantıda durulan konular sonucunda, Başkan Senem Kılıç, cezaevi için iki koldan yardım edeceklerini söyledi. Kılıç, “1'inci kol olarak mahkumların ihtiyaçlarının Türkiye'de ve özellikle İzmir'de faaliyet gösteren saygın ticari kuruluşlarından sponsorluk destekleri sağlayacağız. 2'nci kol olarak da cezaevindeki mahkumların ihtiyaçlarını sürdürülebilir kılmak için ise sürdürülebilir çözümler ve projeler başlatacağız” diye konuştu. Bu sayede cezaevine destek olan büyük firmaların desteklerinin daha da anlam kazanmasını sağlayacaklarını ve mahkumlara daha da faydalı olunacağını kaydeden Kılıç, çalışma grubu toplantılarının ise hız kesmeden devam edeceğini sözlerine ekledi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Uçurtmayı Vurmasınlar Projesi, Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu, Aliağa Ceza İnfaz Kurumu, Uçurtmayı Vurmasınlar ve Kadının Hükmü, Mehmet Fatih Öztürk, Cumhuriyet Savcısı Güneş Okur, Kurum Müdürü Ümran Yavuzyılmaz, Ceylan Şahin Kaplan