Türkiye Süper Ligi Buz Hokeyi Başlıyor!

Türkiye Süper Ligi Buz Hokeyi müsabakaları 28 Aralık 2013 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Sporları Salonu’nda başlıyor.Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, sezonun ilk maçında Erzurum GSK ile karşılaşacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda hizmete açtığı Türkiye’nin en yeni ve en modern buz sporları salonu, 2014 yılı Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi’nin ilk müsabakalarına ev sahipliği yapacak. 28 Aralık Cumartesi günü 2 maçla başlayacak Süper Lig, 29 Aralık Pazar günü de iki müsabakayla devam edecek.

Geçtiğimiz sezonu ikinci bitiren İzmir Büyükşehir Belediyespor, yeni sezonda şampiyonluk istiyor. Antrenörlüğünü Nevzat Altun’un yaptığı İzmir’in Buz Hokeyi Takımı, son üç sezonda yükselen başarı grafiğini geçtiğimiz sezon kaçan şampiyonlukla taçlandırmak istiyor. Başkent Yıldızları’ndan Slovak Denis Legersky, Andy ve Alec Koçoğlu kardeşleri ve Finlandiyalı kaleci İlari Maikonen’i transfer ettiklerini belirten Altun, “Türkiye ligi artık tamamen yerine oturmaya başladı. Ancak hala buz hokeyini bilmeyen insanlarımız var. Bizler İzmirliler olarak bu konuda çok şanslıyız. Salonumuza federasyon birçok önemli organizasyonu vererek daha çok insana ulaşmayı sağlamak istiyoruz. Takımımız geçtiğimiz yıldaki kadrodan daha üstün. Özellikle Finli kalecimizi çok iyi bir transfer olarak görüyorum. İnanıyoruz ki, bu sezon şampiyonluğu göğüsleyen biz olacağız” dedi.

Bu maçları kaçırmayın
Buz Hokeyi Süper Ligi’nin 28 Aralık Cumartesi günkü ilk müsabakasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, Zeytinburnu Belediyesi ile mücadele edecek. Maçın başlama saati 16.30. Günün saat 19.30’da başlayacak ikinci maçında ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takım ile Erzurum GSK karşılaşacak.

29 Aralık Pazar saat 13.30’da başlayacak günün ilk maçında Zeytinburnu Belediyesi ile Erzurum GSK mücadele verecek. Saat 16.30 ise İzmir’in buz adamları bu kez Ankara Büyükşehir Belediyesi karşısında galibiyet arayacak.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir büyükşehir belediyesi, hokey süper lig, izmir büyükşehir belediyesi buz hokeyi, izmir büyükşehir belediyesi haberleri, izmir buz hokeyi, buz hokeyi maçları, başkent yıldızları