Tüp Bebekler 23 Nisan Şenliğinde Buluştu

Tüp bebeklerden bayram kutlaması! İstanbul Tüp Bebek Merkezi'nde doğan onlarca Çocuk 23 Nisan Çocuk Şenliği'nde bir araya gelerek doyasıya eğlendi.12 yıldır IVF alanında anne baba adaylarına modern tedavi hizmetleri sunan İstanbul Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi'nde doğan çocuklar Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op.Dr.Aret Kamar'ın davetlisi olarak 23 Nisan Çocuk Şenliği'nde çeşitli etkinliklerle çocuk olmanın ve bayramın tadını çıkardı.

Kutlamada animatörler eşliğinde eğlenen çocuklar çeşitli oyunlar oynayıp çizgi film karakterleriyle şarkılar eşliğinde dans ettiler ve bayramın tadını çıkardılar. Dr. Aret Kamar, ''Dünyaya gözlerini merkezimizde açan yüzlerce bebeğin anne babalarından aldığımız güzel haber ve fotoğraflar umudumuzu ve inancımızı artırıyor '' dedi.

Duygusal anlar yaşanan kutlamada Dr.Aret Kamar, çocuklarla tek tek ilgilenirken infertilite tedavisiyle dünyaya gelen çocukların aileleri tarafından gözlerinin içine bakılarak büyütüldüklerini söyledi. Kutlamaya katılan çocukların çoğunluğunun ikiz bebekler olması dikkat çekti.

Dr.Aret Kamar, dört yıl önce değişen tüp bebek tedavisi yönetmeliğine göre, 34 yaş üzeri anne adaylarına isteğe bağlı olarak iki embriyo transferi yapılabildiğini, 34 yaş altına ise 2 olumsuz denemeden sonra 3.denemede çift embriyo transferi yapılabildiğini bu nedenle uzun yıllar tedavi gören çiftlerin çocuk özlemiyle çift bebeğe sahip olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tüp bebekler eğlendi, tüp bebek, tüp bebek nedir, 23 nisan şenlikleri, 23 nisanda tüp bebekler buluştu, 23 nisan eğlenceleri, magazin izmir