Tatil herkesin hakkı

Engellilere yönelik tatil programlarıyla dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediyesi; Fuar, Konak ve İnciraltı merkezlerinde eğitim gören engelliler ile ailelerini Çeşmealtı gezilerinde buluşturuyor.İzmir Büyükşehir Belediyesi, engellileri deniz keyfi ile buluşturuyor. Her hafta salı günü düzenlenen gezilere katılan engelliler ve aileleri, denizin ve güneşin keyfini doyasıya sürüyor. Gün sonuna kadar süren etkinlikten geriye ise anılarını paylaşacak gülen gözler kalıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen gezilere Fuar, Konak ve İnciraltı’nda bulunan merkezlerde eğitim gören engelliler ile aileleri katılıyor.30 kişilik gruplar halinde 8 devre yapılması planlanan gezilerde görevlendirilen psikolog ve eğitmenler, engellilerin güzel bir gün geçirip denize girebilmesine yardımcı oluyor. Engelli çocukların sosyalleşmeleri için büyük önem taşıyan gezi programı aynı zamanda aileleri için de dinlenme fırsatı yaratıyor. 2 Eylül 2014 tarihine kadar Çeşmealtı Devlet Demir Yolları Dinlenme Tesisleri’ne düzenlenen ücretsiz gezilerden 240 engellinin yararlanması hedefleniyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER görme engelli, engelli, izmir, tatil, belediye, deniz, keyif, güneş, aile, yüzmek, eğlenmek, eğlence, izmir büyükşehir belediyesi