Sunay Akın İzmir Amerikan Koleji'nde!

Özel İzmir Amerikan Koleji, Cumhuriyetin 90. Yılını kutlamak üzere düzenlediği etkinliklerin son halkasında ünlü yazar Sunay Akın’ı ağırladı. Sunay Akın, “Atatürk ve Aydınlanma” konulu gösterisiyle tarihten kesitler sunarak izleyenleri büyüledi.Gösteri öncesinde bir konuşma yapan Özel İzmir Amerikan Koleji Müdürleri Anet Gomel ve Todd Cuddington okul olarak misyonlarının Cumhuriyet’e ve Atatürk’e gönülden bağlı gençler yetiştirmek olduğunu belirttiler. Gomel ve Cuddington Atatürk’ün ilke ve inkilapları doğrultusunda yetişen İzmir Amerikan Koleji öğrencilerinin, hayat boyu onun ışığında yürümeye devam edeceklerini söylediler.

Daha sonra sahne alan Sunay Akın geçmişle bugün arasında köprüler kuran, akıllardaki kapıları gülümseme anahtarıyla açan bir içerikle izleyenlerin karşısına çıktı. Atatürk’ün ülkemiz ve tüm dünya için ne kadar önemli bir kişi olduğunu vurgulayan Akın, bununla ilgili olarak tarihten çok fazla bilinmeyen kesitler sundu. Tarih öğretmenlerini bile şaşırtan sunumuyla izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Halka açık olarak gerçekleşen etkinliğe okul öğrencileri, veliler, öğretmenler ve mezunların yanısıra İzmirliler de büyük ilgi gösterdiler. Sunay Akın, gösteri sonrası kitaplarını da imzaladı. Amerikan Koleji’nde ki sunum öncesi düzenlenen kokteylde ayrıca sanatçı Nazlı İlknur Çıdam tarafından “Atatürk ve Cumhuriyet Kadınları” sergisi konuklarla buluştu.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir amerikan koleji, izmir özel okullar, sunay akın, sunay akın söyleşileri, sunay akın izmirde, sunay akın kimdir, Atatürk ve Aydınlanma, en iyi yazarlar, ünlü yazarlar, sunay akın atatürk ve aydınlanma, Anet Gomel, Todd Cuddington