Sony Vaio; Biraz Ultrabook, Biraz Tablet

Ultrabooklar, ince tasarımları ve notebookları aratmayan performanslarıyla, piyasada hatırı sayılır bir konuma ulaşıyor.Üstün performans aramayan, tasarımda şıklığı tercih edenlerin daha çok rağbet ettiği ultrabooklar, kullanıcılarını yüzüstü bırakmayacak özelliklere sahip. Bu yazıda bahsedeceğimiz cihaz, Sony’nin hem tablet hem de ultrabook konseptinde çıkarmış olduğu bir ürün; Vaio. 

Öncelikle teknik özelliklerden başlamak gerekirse, Duo 11 Intel Core i5 işlemcisi 11,6 inç 1080p Full Hd dokunmatik ekranı, 4 Gb DDR3 belleğiyle oldukça tatmin edici. Yüksek çözünürlüklü ekran Intel HD 4000 grafik kartı ile desteklenmiş, ayrıca cihaz 128 GB dahili hafızaya sahip. VGA ve HDMI çıkışları mevcut olan cihazda iki adette USB 3.0 çıkışı bulunmakta.

Duo 11’in teknik özellikleri açısından daha fazla detaya girmektense bizce esas etkileyici yanı olan tasarımından da bahsedelim. Duo 11, emsallerinin aksine klavyesiyle ayrışmayan, sürükleme sistemiyle ultrabooktan tablete geçiş yapan bir cihaz. Bununla doğru orantılı olarak touchpad e sahip değil fakat eski tip scrollpoint teknolojisi ile benzer bir dokunmatik mouse klavyeye yerleştirilmiş. Sony tasarımcıları, klavye ve monitör kısmının ayrışmamasından dolayı tasarımı olabildiğince ince tutmuşlar, öyle ki cihazın kendi özel kalemini koyabileceğiniz haznesi bulunmuyor. Bunun dışında bizce tasarım açısından çok şık ve tercih edilebilir bir cihaz.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sony vaio duo 11, izmir teknoloji haberleri, tablet, mobil