Şimdi Sıra Sizde!

Havalar soğuk ve yağışlar çoktan başladı. Birçok dostumuz sokaklarda, üşüyor ve aç. Hayat bir aradayken daha güzel ve anlamlı. İşte bu yüzden dostlarımıza yardım etmemiz için sizlere bir kaç öneri...- Sokak hayvanları için dışarıya koyulan suların içine 1 damla zeytinyağı damlatmak soğuğa karşı dirençlendirir.
- Arabanızı çalıştırmadan önce tekerlek ya da motorunuzda bir kedi olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
- Mahallenizde öncü olun, herkesin evinde pişen yemeklerinden artıklarını toplayarak birkaç kaba ayırarak parklara, kuytu köşelere koyun.
- Yaralı ve hasta olduğunu düşündüğünüz yavru ya da büyük bir köpek, kedi görürseniz, en yakın belediyeye haber verin. Özel bir kliniğe de götürebilirsiniz ve daha sonra da takipçisi olmayı unutmayın.
- Yeriniz müsaidse içine girebilecekleri ve soğuktan onları koruyacak kartondan sığınaklar yapın.
- Apartmanızın kazan dairesine, apartmanın da onayını alarak soğuktan ve yağıştan ıslanmış özellikle kedileri alıp bakabilirsiniz.
-Elinizden hiç bir şey gelmiyorsa en azından bağlı olduğunuz belediyeyi arayabilir ve onlardan yardım talep edebilirsiniz. 


Bazılarımızın evinde baktığı sıcacık evde yaşayan, yemeği önüne konulan hayvan dostlarımız var. Onlar çok şanslı ama dışarda yaşayan bir sürü yardıma muhtaç canlı var. Onlar için küçücük bir iyilik yapmak onları sokaklardan kurtarmaz belki ama bu soğuklarda onların birazcıkta olsa üşümelerini engeller ve onlara manevi bir destek olur.

Yaşanılan hayatta onların da doğanın bir dengesi olduğunu ve hayatın paylaştıkça ve  duyarlı oldukça güzelleştiğini unutmayın...

 

Seyrek Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Tel: 0232.293.39.50

Işıkkent Köpek Bakımevi Tel: 0232.437.02.07 - 08

Sokak Kedileri Bakımevi Tel: 0232.293.39.80

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER hayvanları koruma derneği, haytab, sokak hayvanları hakkında, sokak hayvanları için ne yapmalı, hayvanları soğuktan nasıl korumalı, hayvanlar için ne yapmalı, hayvan hakları, sokak hayvanlarının durumu, sokak hayvanları için çalışmalar, belediyelerin hayvanlar için yaptıkları, sokak kedileri bakım evleri telefon, sokak köpekleri bakım evleri telefon