Sevimli Dostlar'a, Konak Belediyesi'nden Hayvan Ambulansı!

İzmir'in Konak Belediyesi, hayvan ambulansı ile hasta ve yaralı sokak hayvanlarına hizmet veriyor. Vatandaşlar mesai saatleri içinde "459 40 11" numaralı telefonu arayarak ihbarda bulunabiliyorlar.Konak Belediyesi'nin, 2010 yılında yaşama geçirdiği hayvan ambulansı ile hasta ve yaralı sokak hayvanlarına modern koşullarda hizmet veriyor. Sokakta yaşayan hayvanlar veteriner eşliğinde alınıp belediyenin tam donanımlı hayvan hastanesinde kısırlaştırılıyor ve bakımları yapıldıktan sonra Hayvan Hakları Yasası'na göre alındıkları yere tekrar bırakılıyor.

Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, Türkiye'nin tam donanımlı ve iki ambulansı bulunan tek hayvan hastanesinin sahipli ve sahipsiz tüm hayvanlara hizmet verdiğini belirterek beş veteriner hekim ile çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Yeni "Sevimli dostlar" hayvan ambulansı ile gelen ihbarlara daha hızlı bir şekilde ulaştıklarını ifade eden Başkan Tartan, "Hastanemiz İzmir'in en donanımlı merkezi. Tüm operasyonlar uzman hekimlerimiz ve teknikerlerimiz sayesinde titizlikle yerine getiriliyor. Ameliyat olan hayvanlar gerekirse yoğun bakıma alınıyor. Merkezimizle gurur duyuyorum. Gelen hayvanları burada iyileşene kadar konuk ediyoruz "dedi.

Hastaneye günde yüzlerce ihbar geldiğini ve her birine ulaşmak için titizlikle çalışıldığını hatırlatan Tartan, sokakta yaşayan hayvanların akla hayale gelmeyecek vahşetlere maruz kaldıklarını belirtti. Tartan, duyarlı hayvan severlerin sokakta yaşayan ve bakımları yapılan hayvanları sahiplenmeleri çağrısında bulundu.

Haftanın her günü mesai saatlerinde açık olan ve cumartesi de yarım gün hizmet veren Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nde tüm hayvanların kuduz aşıları da ücretsiz olarak yapılıyor.

Sokakta gördüğünüz yaralı ve hastalıklı Sevimli Dostlarımız için "459 40 11" numaralı hayvan ambulansını arayabilir ve sizler de bu şirin dostlara bu şekilde yardım edebilirsiniz....

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir hayvan ambulansı, sevimli dostlar hastanesi, hayvan hastanesi, konak belediyesi hayvan hastanesi, hayvan hastanesi hakkında, hayvan hastanesi telefon numaralı, izmir hayvan hastanesi irtibat no