Sev Okulları Uzay Kampında Buluştu!

Üsküdar, Tarsus ve İzmir SEV okulları 7. sınıf öğrencileri, Uzay Kampı Türkiye’de, bu sene 9.su yapılan “SEV Zirvesi”nde buluştuEge Serbest Bölgesi’nde bulunan, Uzay Kampı Türkiye’de düzenlenen SEV Zirvesi’nde üç SEV okulundan öğrenciler 3 gün devam eden bir eğitim sürecinden geçtiler.

Zirvede 7. sınıf müfredatında ki “Dünya ve Evren” ünitesi kapsamında konuları içeren etkinlikler yer aldı. Ünite kapsamında yer alan kazanımların grup çalışmalarıyla işlendiği özel kamp programında SEV okulu öğrencileri birbirlerini tanıma, yeni arkadaşlıklar kurma şansı da buldular.

7. sınıflarda geleneksel hale gelen SEV zirvesi bu yıl toplam 97 öğrenci ve 6 öğretmenin katılımıyla gerçekleşti. Kamp süreci içerisinde gözlemevi, planetaryum, simülatörler, güneş sistemi ve gezegenler, astronot kıyafetleri, uzay teknolojileri v.b konularda uzmanlar tarafından ders alan öğrenciler ve öğretmenler sertifika alarak mezun oldular. Yaz döneminde renovasyon geçiren Uzay Kampı’nda yer alan yeni eğitim alanlarında çağı yakalayan öğrenciler, gelecek yıl 10. zirveyi düzenleme kararıyla kamptan ayrıldı.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sev okulları, izmir sev, uzay kampı izmir, izmir uzay kampı okulları, sev okulları nerededir, sev okulları hakkında, uzay eğitimi, izmirdeki uzay eğitimleri, ege serbest bölge, uzay kampı türkiye