Sağlıklı Yaşamın Sırrı Olumlu Düşüncede

Agora AVM’nin düzenlediği geleneksel Agora Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu kişisel gelişim uzmanı İkbal Kaya oldu.“Olumlu düşüncenin ruhsal, fiziksel ve duygusal şifası” ana temalı bir söyleşi gerçekleştiren Kaya’yı, Agora AVM İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan’ın da aralarında yer aldığı kalabalık bir topluluk izledi.

Fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklarımızın altında zihinsel ve duygusal sıkıntıların altında, bastırdığımız duygu ve düşüncelerin yattığını söyleyen İkbal Kaya, “Bedenimiz, düşünce, duygu ve inançlarımızın bir aynasıdır. Hastalık denen şeyin yaratıcısı bizleriz” dedi.

“Zihninizde ne varsa bedeniniz ona aynalık eder”

Çocukluğumuzdan itibaren oluşturduğumuz düşünce kalıplarının yaşamımızın niteliğini belirlediğini vurgulayan Kaya, “Düşünce kalıplarımız önce ailede, daha sonra eğitimde ve toplumda şekil bulur. Zihnimizde ürettiğimiz düşünceler yaşam sürecimizde bizi mutlu edebildiği gibi son derece mutsuz da edebilir. Yani zihnimizde ne varsa hayatımızda da o vardır” diye konuştu.

Değişimin gücü bizim elinizde, seçim sizin

Kişilerin olumlu ve olumsuz yanlarını görerek bunları olduğu gibi kabul ettiğini ve olayların gelişmesindeki etkisinin de farkına varırsa, hastalığa davetiye çıkaran düşünce kalıplarını fark etmiş olacağının altını çizen kişisel gelişim uzmanı İkbal Kaya sözlerine şöyle devam etti: “Bu farkındalık da mevcut sorunlarımızın büyük bir kısmını çözümlemeye başladığımızı gösterir. Bilinçaltımızdan olumsuz düşünce kalıplarını çıkarıp yerine, olumlu düşünce kalıplarını ektiğimizde sağlıklı, mutlu, huzurlu, sevgi dolu ve bolluk - bereket içinde bir hayat bizimle olur. Seçim bizimdir. Değişimin gücü bizim elimizdedir”

Etkinliğin sonunda katılımcılar hep birlikte meditasyon yaptı.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Agora AVM, Agora Sohbetleri, İkbal Kaya, Olumlu düşünce, agora avm etkinlikleri, Hasan Noyan