Pegasus Airlines Surf & Sound Spor Ve Müzik Festivali Kolay Unutulmayacak

Dünyanın en hızlı ve en iyi Windsurf’çülerinin katılımı ile Pegasus Hava Yolları ana sponsorluğunda bu yıl 8. kez gerçekleştirilen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası muhteşem finalle son buldu ama hem sporculara hem de izleyicilere “Keşke bitmeseydi” dedirtti.Sportworks tarafından organize edilen Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali kapsamında yapılan Dünya Kupası’nda neler yoktu ki.. Alaçatı’ya unutulmaz 6 gün yaşatan organizasyonda spor, müzik, heyecan, eğlence, dostluk, sevgi; yani insana dair her şey vardı. Erkeklerde Fransız Julien Quentel, bayanlarda da Aruba Adaları’ndan Sarah-Quita Offringa’nın mutlu sona ulaştığı Dünya Kupası geride derin izler bıraktı.

Kadınlarda Lena Erdil üçüncü olarak göğsümüzü kabarttı. 18 yaşındaki Fulya Ünlü’nün, turnuvayı altıncı sırada kapatan hocası Çağla Kubat’ı geçerek beşinciliğe uzanması da umut vericiydi. Dünyanın en iyilerine karşı yarışan 14 yaşındaki San Baylav, organizasyona katılan en genç sporcu olarak tarihe geçti.

Eğlence ayağında ise neler yaşanmadı ki… Freestyle kategorisinde dünyada ilk 5’te yer alan Amado Vrieswijk’in nefes kesen şovu, tam 44 şampiyonluğu bulunan Bjorn Dunkerbeck’in 10 yaşındaki oğlu Liam’ın hemen her gün tekrarladığı Windsurf gösterisi bunlardan bazılarıydı. Çocuklar da unutulmamıştı tabi. Alana kurulan simülatör ile hayranı oldukları sporcuların board üzerindeki duygularını yaşama şansı buldular.

Red Bull Hummer Party, Dans Fabrikası isimli grubun gösterisi, Volvo Chill Out Party ve Radyo D’nin müzik ziyafeti ile misafirlerini coşturan festivalde ayrıca dans ve en iyi fotoğraf yarışmaları ile çeşitli hediyeler dağıtıldı. Üç izleyici Pegasus Airlines’tan gidiş dönüş uçak bileti, bir kişi de tüm sporcular tarafından imzalanan organizasyon forması kazandı.

Pegasus Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’ının da ziyaret ettiği festival, son gününde organizasyona büyük destek veren Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Pegasus Airlines Genel Müdürü Sertaç Haybat ve Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk’ü de ağırladı.

Kadınlarda hem şampiyonluğu hem de 61.8 kilometre hıza ulaşarak en hızlı sporcuya verilen ödülü kazanan Aruba Adaları temsilcisi Sarah-Quita Offringa Dünya Kupası’na damgasını vuran isim oldu. 35 ülkeden 59 erkek, 22 kadın sporcunun mücadele ettiği PWA Dünya Kupası’nda Türkiye de 9’u bayan 28 Türk sporcu ile temsil edildi.

6 gün süren muhteşem festivalde 3000’in üzerinde Windsurf tutkunu yarışları alandan takip ederken, organizasyon boyunca 20 bin litre soda, su, bira ve Red Bull ile 240 kilo makarna tüketildi. 12 bin 500 metrekarelik alanın temizlik hizmetleri ise Çeşme Belediyesi tarafından sağlandı.

Organizatör Sportworks Ajans Başkanı Kutlu Torunlar’ın da dediği gibi 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde su sporlarının gelişmesine büyük katkı sağlayan organizasyon, yabancı sporcular için de unutulmazdı. İşte onlardan bazılarının görüşleri…

Amon Dagan (İsrail): Doğal yapısı nedeniyle Alaçatı’ya özel bir hayranlık duyuyorum. Burada hiçbir konuda sıkıntı çekmiyorum. Kendimi evimde hissediyorum. Türklerin sıcakkanlılığı da bunda etkili oluyor. Yemek konusunda da sorun yaşamıyorum. Birçok şey İsrail’e benziyor.

Mio Anayama (Japonya): Alaçatı’ya ilk kez geldim. Yeniden gelmeyi çok isterim. Burası diğer tüm parkurlardan farklı. Windsurf için son derece uygun bir ortam var. Alaçatı’nın cazip olan tek yanı bu değil. Surf & Sound Spor ve Müzik festivali yarışın ötesinde şeyler sunuyor. Günler çok eğlenceli geçiyor. Türkler oldukça sıcakkanlı ve sempatik. Burayı unutmak kolay değil.

Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde ve Pegasus Hava Yolları ana sponsorluğunda gerçekleşen şampiyonanın organizasyonunu Sportworks yaptı.

Türkiye Yelken federasyonu 2014 faaliyet programında yer alan şampiyonaya destek veren diğer kurumlar ise Dream Tv, Radyo D, Port Alaçatı, Red Bull, Volvo, Selva Makarna ve Pınar Su’ydu. 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Pegasus Airlines Surf & Sound Spor Ve Müzik Festivali, Pegasus Hava Yolları, Julien Quentel, Sarah-Quita Offringa, Lena Erdil, Fulya Ünlü, Çağla Kubat, San Baylav, Amado Vrieswijk, Bjorn Dunkerbeck, Red Bull Hummer Party, Dans Fabrikası, Volvo Chill Out Party, Radyo D, Ali Sabancı, Muhittin Dalgıç, Sertaç Haybat, Deniz Ticaret Odası, Yusuf Öztürk, RedBull, Sportworks, Kutlu Torunlar, Amon Dagan, Mio Anayama, Dream Tv, Radyo D, Port Alaçatı, Red Bull, Volvo, Selva Makarna Pınar Su