Organik Tarımda Öncü Marka Etna Gıda

Gıda Mühendisi Ata Özdemir'in tamamen kendi imkanları ve tecrübeleriyle kurduğu Etna Gıda Grubu, bugün dünyanın birçok ülkesiyle ihracat yapan bir marka konumunda bulunuyor.Türkiye'de organik tarımın yayılmasında ve gelişmesinde öncü olan firma, 10 yılı aşkın süredir -ağırlıklı organik ürünler olmak üzere- sektördeki faaliyetlerini büyüyerek sürdürüyor.

Artan ihtiyaçlar neticicesinde yaptığı yatırımlar sonucu 2008 yılında İzmir – Kemalpaşa’da 10.000 m2 alana sahip işleme tesislerini kuran firma, sektörde birçok firmanın organik hammadde ihtiyacını da karşılıyor. Yine aynı yıl içinde Almanya'nın Hamburg şehrinde grup şirketi kurarak ürünlerinin Avrupa'daki dağıtımını ithalatçı, toptancı ve son kullanıcı bazında gerçekleştirmeye başlayan Etna Gıda Grubu, uzun vadede grup şirketlerini tek bir çatı altında toplayarak, faaliyetlerini holding olarak devam ettirmeyi planlıyor.

Çiftçilerle Ortak Projeler

İlk kurulduğu yıllarda sadece alım ve satım yaparak ihracatlarını sürdüren firma, her geçen gün artan talebi karşılamak amacıyla Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki çiftçiler ile ortak projeler oluşturuyor. Şu anda 100'den fazla ambalaj ve gramajdan oluşan ürün gamıyla hizmet verdiklerini belirten Etna Gıda Grubu Yönetim Direktörü Ata Özdemir, ''Grup şirket olarak katkısız, ilaçsız, hormonsuz, genetiği ile oynanmamış, doğal ve lezzetli gıda ürünlerini Etna ve Nature's Pride markalarıyla tüketicilere sunuyoruz. Bu anlamda markalarımız toplumda sağlıklı, doğal ve lezzetli kavramlarıyla bütünleşti artık. Bunun en önemli nedeni ise üreticilerimiz olan çiftçilerimizle ortak hareket ederek birlikte büyümemiz oldu.'' diye konuştu.

Hızlı ve Kaliteli Hizmet

En hızlı ve kaliteli hizmeti vermek amacıyla ihracatlarını ürünlerin yetiştiği bölgelere en yakın limanlardan gerçekleştiren Etna Gıda Grubu; işlenmiş bakliyatları Mersin Limanı'ndan, dondurulmuş meyve ve sebzeleri Gemlik Limanı'ndan, diğer tüm ihracatlarını ise İzmir Limanı'ndan gerçekleştiriyor.

Etna Gıda Grubu, her biri ayrı üretim tesisi olmak üzere konserve ürünler, kuru meyve ve sebze işleme, baharat ve bakliyat işleme / paketleme işlemlerinin ve -18 dereceye kadar depolama yapılan entegre üretim kompleksinde her geçen gün genişleyen çeşitlerle hizmet sunmaya devam ediyor.

Sadece Organik Ürünler

Organik yollardan üretilmeyen meyve ve sebzelerde kullanılan kimsayal ilaçların sağlık açısından ciddi tehlikeler oluşturmasından dolayı Nature’s Pride markasını yaratan Etna Gıda Grubu, bu markasıyla sadece organik ürünler üretiyor.

Gerek iç, gerekse dış piyasadan gelen talepler üzerine son kullanıcıya yönelen firma, doğrudan tüketicinin mutfağına Nature's Pride ile giriyor.

Etna Gıda Grubu, Nature’s Pride markalı ürünlerini dünyanın dört bir yanında ve ülkemizdeki seçkin satış noktalarında, her geçen gün daha da genişleyen çeşitlerle sunuyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Etna Gıda, Nature's Pride, Ata Özdemir, Eda Özdemir, Organik Tarım, Doğal Ürünler, Konserve Ürünler, Kuru Meyve ve Sebze, Sebze İşleme, Baharat, Bakliyat İşleme