Onuncu Yılda EMGD Ormanı

Önümüzdeki yıl kuruluşunun 10’ncu yılını kutlama hazırlıklarına bu yıldan başlayan (EMGD) Ege Magazin Gazetecileri Derneği, Urla'nın Kadıovacık Köyü Civarında EMGD Ormanı’nın temellerini attı.Dernek Başkanı Mehmet Kurt, verilen startın doğa dostlarının beklediği kıvılcım olduğunu gördüklerini belirterek, 18 Eylül'de gerçekleştirilen İzmir’in Onurları Ödül töreni ile ilgili davetiye dağıtımından itibaren başlayan ve gecenin finaliyle sonuçlanan bağışla 600 fidan sayısına ulaştıklarını, bunun da başlangıç olduğunu söyledi.

2015 yılının derneğin kuruluşunun 10’ncu yılı olduğunu ve çok özel bir kutlama programı hazırlıklarının sürdüğünü ifade eden Kurt, “ 2006 yılında bir trafik canavarının aramızdan aldığı sevgili Tarık Sarı’nın kaza geçirdiği Urla civarında bir bölüme Sarı’nın adına diktiğimiz 1000 fidanımız var. Biz magazinciler, ormanların yakılmasına, özellikle bu günlerde, tanrının bu bölgeye, bu bölgenin insanlarına lütfettiği doğanın harikası zeytin ağaçları ve diğer türlere katledilmesine, ağaçlarla birlikte o bölgede yaşam süren canlıların da yok edilmesine, kısacası rant uğruna Ekolojik dengenin altüst edilmesine inat bu kez Urla'nın Kadıovacık Köyü Civarında EMGD Ormanı’yla ilgili kampanya başlattık. Davetiyeyi alan doğa dostlarımızın, gecemizi onurlandıran dostlarımızın katkılarıyla geceyi 600 fidanla noktaladık. Şimdi ise yazılı ve görsel basındaki haberlerle, sosyal medyayla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Hedefimiz koru değil büyük bir orman. Bizim, İzmirlilerin ormanının yaratılmasına katkı koymasını istiyoruz” dedi.

Hedefledikleri ormanda derneğin Merhum üyeleri Tarık Sarı ve Nizamettin Bedir’in yanısıra magazin gazetecisi olmasa da İzmir’in sevilenlerinden Gazo Usta(Gazanfer Karpat) ile Süleyman Alasya ve dernek bünyesinde İzmir Yaylı Çalgılar Orkestrasını birlikte kurdukları şef merhum Dr. Kemal Yıldırım adına fidanlar dikeceklerini ifade eden Kurt, “Ege Orman Vakfı ve EMGD Olarak yaptığımız protokol çerçevesinde fidan bağışında bulunan dostlarımız hafta sonları ormana giderek, kendileri, eşleri ve çocukları adına bağışlayacakları fidaların bakımlarına katkıda bulunabilecek, ayrılan alanda dinlenebilecekler. Dikili bir ağacı olmayanlara, olupta sayısını çoğaltmak isteyenleri kampanyamıza davet ediyoruz” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER EMGD Ormanı, Mehmet Kurt, (EMGD) Ege Magazin Gazetecileri Derneği, Gazo Usta, Gazanfer Karpat, Ege Orman Vakfı, Süleyman Alasya , Tarık Sarı, Nizamettin Bedir