Onun Adı Canavar!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung yine bir ilke imza atarak Dünya'nın en büyük televizyonunu satışa çıkardı. Fiyatı ise dudak uçuklatacak cinsten...Samsung yine bir ilke imza attı. Dünya'nın en büyük televizyonu olan 'Samsung UHD TV' yi üreten Güney Koreli teknoloji devi satışına da başladı. İlk üretim olarak 160 milyon adet üretilen bu dev televizyon canavar ekran teknolojisi olarak anılıyor. En yüksek özellikli High-Defination televizyondan 4 kat daha net görüntü kalitesine sahip olan Samsung UHD TV'nin değeri ise tam olarak 100 bin Sterlin yani 350 bin TL.

110 inch büyüklüğündeki U-HD TV mevcut yüksek çözünürlükteki televizyondaki inch başına düşen piksel sayısından 4 kat fazla piksele sahip olması ile bir pencereden bakar izlenimi verdiği belirtiliyor.

102 inch ile 70 inch arası ebat seçeneklerine de sahip olan bu yeni teknolojinin Çin, Orta ve Doğu Avrupa'da satışa çıktığı belirtildi. Samsung en büyük satışlarını ilk olarak Çin'den başlayacaklarını belirtti. Samsung yetkilileri 2017 yılına kadar yeni teknoloji televizyonlarının 4K görüntü kalitesi ile 1.3 milyon ile 23 milyon arasından bir satış rakamı hedeflediklerini belirtti.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER