Nazan Öncel On Yıllık Eserini 'Bir Şarkı Tut' Albümünde Buluşturuyor

Bazı şarkılar vardır kalbimizdeki yeri sabittir ve değişmez. Hangi ruh halindeysek o anımızla örtüşür, bizi anlar, sözcüklerle yardımcı olur, gözyaşı döker, gülümsetir ve kalp hallerini anlatırlar.Bin bir çeşit dünya halinden girip, insanlık hallerinden çıkarlar; işte bu “durum” şarkılarının yaratıcısı Nazan Öncel ilk on yılının eserlerini hiçbir yerde bulunamadıkları için “Bir Şarkı Tut” adı altında ve meraklısı için üç CD’de remastered yapılarak yeniden bir araya getirdi.

Dinleyicisinin başucundaki yerini yıllar öncesinden almış olan ve yine dinleyicisinin hiçbir yerde bulamadığı “Göç, Sokak Kızı ve Demir Leblebi’de “Sokak Kızı”, “A bu Hayat”, “Erkekler de Yanar”, “Bırak Seveyim”, “Gidelim Buralardan”, “Bir Şarkı Tut”, “Çocuk Kalbim”, “Sen Beni Öldürüyorsun”, “Göç”, “Âşıklar Parkı”, “Bu Havada Gidilmez”, “Kunduram Sandukam Zembilim” ve “Demirden Leblebi” gibi tam otuz bir efsane şarkıyı nihayet dinleyebilecekler. Kısaca; “Bir Şarkı Tut” yıllandıkça şarap tadında olan şarkıların ürünüdür ve DMC etiketiyle bütün müzik marketlerde bulunabilecektir.

“Aslında bu şarkılar dinleyicimin sahip oldukları ama bir türlü içine taşınamadıkları evleri gibiydi; ne kadar haklı olduklarını gördüm ve mutluluğun paylaşarak çoğalacağını bir kere daha anladım. Bu benim için zorunlu bir ödevdi, “Bir Şarkı Tut’u” hazırlayarak, dersimi çalışmış ve ödevimi yapmış oldum. Bekleyen herkese bu kadar sabırlı oldukları için teşekkür ederim.” diyen sanatçımızla kulaklarınızı çınlatırken, bir şarkı da siz tutun istedik.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER nazan öncel hakkında, nazan öncel yeni albüm, nazan öncel 2014, nazan öncel eski şarkılar, bir şarkı tut albümü, nazan önce bir şarkı tut albümü, nazan öncel