Mayıs Ayında Burç Hareketleri

Burcunuzu Mayıs ayında neler bekliyor bilmek ister misiniz?KOÇ

Mayıs ayının hemen başında, maddi kazancımızla alakalı konular üzerinde odaklanırsınız. Güven içinde yaşama arzunuz paraya daha fazla düşkün olmanızı sağlar. Hem birikimlere önem vermelisiniz hem de bu devrede harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.

9 Mayıs tarihinde aşk hayatınız, çevre ilişkileri, gezmek, para kazanmak anlamında bir hayli aktifsiniz.

Ancak 10 Mayıs tarihinde maddi konularda etkili olacak Güneş Tutulması, Güney düğüm noktasında gerçekleşeceği için maddi konularda korku ve garip tutarsız davranışlara, zorlanmalara, huzursuzluklara sebebiyet verebilir. Mutlaka bilinçli hareket etmeye gayret etmelisiniz.

15 Mayıs tarihinde eğitim-iş-yakın çevrenizle olan her türlü bağlantınızda gayet akıllı bir şekilde düşünebilir, girişimde bulunarak başarılı olabilirsiniz.

Aşk ve İlişkiler
9 Mayıs saat 18:03-3 Haziran saat 05:13 tarihleri arasında etkili olacak Venüs-İkizler burcu seyrinin etkilerini, ay içindeki görünümleri çerçevesinde ele alacağım. 13 ve 20 Mayıs günlerinde, parasal konular ve özel veya iş ortaklığınızla ilgili meseleler üzerinde çok dikkatli bir şekilde durulmasında yarar var. Aldığımıza verdiğimize, konuştuğumuza, ilişkide bulunduğumuz insanlara dikkat edelim. Doğrusunu, eğrisini, iyice ölçüp biçelim. Eğer ilişki ve iş ortaklığı konularında iki seçenekle karşılaşırsak aceleci davranmayalım. İyice araştıralım, soruşturalım. Çevremizle olan ilişkimize de özen gösterelim. Eğitim, yolculuklar, girişimlerimizde gerçekçi olalım. 18 Mayıs tarihinde kendinizi gayet başarılı ve bir şekilde ifade ederek hedefinize varabilirsiniz. Yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkaran bu görünüm, en kısa yoldan amacınıza ulaşmanız için sizi destekleyicidir. 25 ve 28 Mayıs tarihlerinde enerjiler oldukça hızlandırıcı, aktif hale getiricidir. Yakın çevrenizde değişimler, bir başka yere yerleşim, yolculuklar, görüşmeler, yeni insanlarla tanışma, iletişimde bulunma, çabuk karar verme ve uygulamaya koyma anlamında sizi harekete geçiricidir.

BOĞA
Mayıs ayının ilk haftasında maddi ve manevi konularda gayet dikkatlisiniz. Hesabınızı bilerek hareket edersiniz. Bilinçli şekilde enine boyuna düşünürsünüz. Bir problem varsa, bunun üzerine eğilip sonuçlandırırsınız. Başarılı girişimlerde bulunabilir, her işle bizzat kendiniz ilgilenirsiniz. Fırsatları iyi kollarsınız ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

9 Mayıs tarihinde parayla alakalı ilişkilerde akıllı olmakta yarar var. Dağılmamak için hesabınızı iyi yapınız. Fırsatlar karşınıza geldiğinde hangisinin uzun vadeli ve güvenilir olduğuna özellikle bakınız.

10 Mayıs tarihinde Güney düğüm tarafında meydana gelecek Güneş tutulması, sizi hem sağlık, hem yaşamsal hem de finansal konularda zorlayabilir. Huzursuzluk, ilişkilerde tutarsızlık, güven duygunuzu zedeleyen olaylara karşı dikkatli olmakta yarar var.

15 Mayıs tarihinde mali konular üzerinde gayet akıllıca düşünürsünüz. İletişimde bulunduğunuz insanlar üzerinde etkili olabilirsiniz.

Aşk ve İlişkiler

1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Merkür, gerek mali gerek aşk ve gerekse kişisel anlamdaki tüm kararlarınızı sağlamlık çerçevesinde ele almanızı sağlıyor. Ancak sizin de ileriye dönük olarak düşünmenizde mutlaka fayda var. İnsanları ikna edebilme gücünüz, yapıcı bir biçimde kucaklamanız bu enerji sayesinde kolaylaşıyor. İstikrarı önemsediğiniz için, doğaldır ki, her meseleyi ciddi biçimde ele alacak, ilerisi adına fayda getirir mi diye düşüneceksiniz. Boğaları biliyoruz. Kolay kolay yanlışa adım atmazlar. Ancak inatçıdırlar. Dediğim dedik tarzda hareket ederler ve asla geri dönmezler. Fakat ben derim ki, gerek tutulmalar ve gerekse Mayıs ayındaki görünümleri göz önüne alırsak, baskıcı düşünmenin, illa benim dediğim doğrudur ve kararlarım kesindir şeklinde bir tavır göstermenin, ilişkilerinizde problemlere yol açabileceğidir. Onun için gerekirse, esnek olmayı unutmayınız. Özellikle ikili iş veya özel ilişkilerde bu son derece önemli. Şimdi Mayıs ayındaki durumu, tarihlere göre inceleyelim. Böylece genelden daha özele doğru duruma bakalım.

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde hem kişisel hem de ilerisi adına size maddi ve toplumsal anlamda güç kazandırabilecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Yaratıcı yeteneklerinizi gösterebileceğiniz ortamlara girebilirsiniz. Çocuklarınız varsa, onlarla alakalı gelişmeler üzerinde durabilirsiniz. Aşkta hem ciddi hem de hayallerinize uygun kriterlerine göre, ilerisini düşünerek hareket edebilirsiniz. 5 Mayıs tarihinde iş, para ve kişisel ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda dikkatli olmalısınız. İnatlaşmalar, size uymayan görüşler veya karşı tarafın baskın tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda aşırı beklentili olmamakta, ortama göre bilinçli davranmakta yarar var. Mutlaka gerçekçi olunuz. 7 Mayıs tarihinde enerjiniz olumludur. Gelişim yönünde önünüzü görebilmenizi sağlayan fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 8 Mayıs tarihinde hem hedefleriniz hem de kişisel kararlarınızı inatçı biçimde kabul ettirmek istersiniz. Kendi doğrularınıza göre hareket etmekten hoşlanırsınız. Bu durum eğer sorunlara yol açacaksa tabii ki ayarınızı bilmelisiniz. 9 Mayıs tarihinde ilişkilerinize, iş ortaklıklarınıza, sağlığınıza mutlaka önem veriniz. Gelişimi önemseyiniz. Artık benim dediğim doğru demek yerine, başkaları ve hayat bana ne diyor diyerek bakmakta yarar var.

İKİZLER

Mayıs ayının özellikle ilk haftasında birçok meseleyi hem kazanç hem kayıp anlamında gözden geçirmeniz gerekir. Size zaman kaybettiren değil, kazandırıcı olanı tercih etmekte yarar var. Bir meseleyi, bilinçli bir şekilde ele alıp, odaklanırsanız, birçok gereksiz detayın kafanızı karıştırmasını önlemiş olursunuz.

9 Mayıs tarihi itibariyle burcunuz üzerinde geçiş yapacak Venüs ilişkileri güçlendiriyor. Sanki kararsızmış gibi duruyorsunuz ancak siz ne yönde ilerlemeniz gerektiğini gayet iyi bilirsiniz. Venüs İkizler istikrarsız ilişkileri gösterse de, bilinçli aklınız sizi doğru yön üzerinde ilerlemenizde yardımcıdır. Havai davranmazsınız.

10 Mayıs tarihindeki tutulma, elinizde olmadan en ufak bir olayı bile büyük bir kriz haline getirmenize neden olabilir. Güveninizi sarsan, sizi düşünmeye zorlayan meselelerin mutlaka bilinçli gözden geçirilmesi gerekir. Dengenizi bozan her ne varsa onu geride bırakmanızda yarar var.

15 Mayıs tarihinde her alanda gayet akıllıca kararlar verebilirsiniz. Sizden etkilenmeyecek kimse yoktur. Sizi dikkatlice dinlerler ve sizden yana düşünürler.

Aşk ve İlişkiler
31 Mayıs saat 13:39 olana dek Boğa burcunda ilerleyecek Mars, genel olarak baktığımızda hobilerinizle ilgilenmek, sevdiğiniz aktivitelerde bulunmak ve boş zamanlarınızı değerlendirerek, üzerinizdeki sıkıntılardan kurtulmak, sağlam hedefler belirlemek yönünde etkilidir. İlişkisinde sorun olmayan, mutlu çiftler açısından bu dönem, birlikte hayatın özünü yakalamalarında, geçmişin bütün izlerini beraberce silmelerinde gayet olumludur. El ele sevgilerini büyüttükleri gibi, birlikte olmanın ne denli büyük bir nimet olduğunun bilinci içinde yaşamlarını sürdürebilirler. Bu süreçte birikimlerinizi yatırım anlamında kullanmak için planlar yapılabilir. İlişkisi olmayanlar açısından bu dönem biraz daha farklı gelişebilir. Aşka aşık olmaya öylesine meyillisinizdir ki, kafanızın içinde, sizi gerçekten tüm yüreğiyle sevebilecek, anlayabilecek, canınız kadar yakın olabilecek bir kişiyi düşler ve bekleyebilirsiniz. Ancak karşınıza çıkacak kişiyi ve aşk olgusunu, mantıklı bir şekilde gözden geçirmenizde fayda var.

Mars-Boğa burcu geçişinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 1, 6, 8, 13 Mayıs. 1 ve 13 Mayıs tarihleri önemlidir. Sağlama almak istediğimiz ve kendi payımıza mutlaka olmasından yana düşündüğümüz meseleler, çalışma hayatının kendi içindeki zorlukları veya sağlığımızla ilgili hususlar nedeniyle gerçekleşmediğinde kendinize yüklenmeyiniz olur mu? Bazen zaman mevhumunu göz önüne almak gerekir. Dengenizi bozabilecek, inatlaşmalara, sıkıntılara yol açabilecek gerginliklerden uzak durunuz.

YENGEÇ
Mayıs ayının ilk haftası boyunca hem dostluk ilişkileriniz güçlenir hem hayatı güzel yanlarıyla hissetmeniz mümkündür hem de parasal açıdan faydalı olacak görüşmelerde bulunulur. Belki çok çabuk karar vermezsiniz. Ancak her alanda kazanmaya dönük düşünürsünüz. Bunun sonucunda başarılı olmanız mümkündür. İnsanları bir hedef için bir araya getirebilirsiniz.

9 Mayıs tarihinde, ilişkinizle ilgili meseleler üzerinde çok ciddi manada durulması gerekiyor. Amacınız, hayata bakış açınız ve yapmak istediklerinize göre seçimlerinizi gözden geçirmelisiniz.

10 Mayıs tarihindeki Güneş tutulması, bazı kişilerin canınızı sıkabileceğini, bir takım arkadaşlıkların tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini gösteriyor ve sizi uyarıyor. Finansal anlamda sözler altına girmemek, hedefinize uygun şekilde hareket etmek lazım.

15 Mayıs tarihinde geri planda çok fazla yoğunlukla mücadele edersiniz. Hızlı çalışmanız, hızlı düşünmeniz ve dağılmamanız gerekiyor.

Aşk ve İlişkiler

9 Mayıs saat 18:03-3 Haziran saat 05:13 tarihleri arasında etkili olacak Venüs-İkizler burcu seyrini, ay içindeki görünümleri doğrultusunda, tarihsel olarak ele alacağım. Böylelikle dönemi daha iyi anlamamız mümkündür. 13 ve 20 Mayıs tarihlerinde, kişisel kaygılarınızı aşabilmek için öncelikle mantığınızı ön planda tutmamızda yarar var. Yerleşim, ilişki, ailevi, arkadaşlıklar, hedefimiz, sosyal hayatımızı ilgilendiren meseleleri iç dünyamızda ölçüp biçelim. Bilmediğimiz yollara, tanımadığımız insanlara ve hepsinden önemlisi, dağılmamaya dikkat edelim. Endişelenmek nasıl yanlışsa, hayallere kapılıp gerçekleri görmezden gelmek de o denli yanlış olur. İyice düşünelim, taşınalım. Özellikle gizli saklı fakat bir o kadar çekici gelen insanlara, düşüncelere kapılmayalım. 18 Mayıs tarihinde, kariyer anlamında iki ayrı hedef belirlemeniz ve bunlardan hangisini tam olarak seçmeniz gerektiğini tespit etmekte zorlanmanız olabilir. Bazılarınız için bu enerjinin anlamı, aşırı yorgunluk ve yoğunluktan kaçma arzunuzun göstergesidir. İşlerinizi farklı yöntemlerle çabucak bitirme ihtiyacınız fazlasıyla yüksektir. Beklenmedik sürprizler bazen yolunuza engel koyabilir. 25 ve 28 Mayıs tarihlerindeki enerjiler hem ilişki hem çevre hem de maddi durumunuzla ilgili meseleler üzerinde iç gözlemde bulunularak uygun çözümlere ulaşılmasında yardımcıdır. Huzursuzluk ve gereksiz kaygılardan uzak durulduğu takdirde gayet başarılı kararlar alınabilir. İş ortamınız, sağlığınız ve ilişkilerinizde ön yargısız davranmanızda yarar var.

ASLAN

Mayıs ayının ilk haftası, iş hayatınızı ilgilendiren konularda mutlaka kazanmaya dönük düşünmelisiniz. İş probleminiz varsa, açıkgözlü davranıp, yeteneklerinize göre iş arayınız. Eğer siz kendinize güvenirseniz ve bu güveni istikrarlı bir alana yöneltirseniz hakikaten iyi işler çıkarırsınız. İşinizi bilme zamanı. Etrafınızdaki insanlarla, akıllıca anlaşmak dururken, inatçı çıkışlarda bulunarak durumunuzu zorlamayınız.

9 Mayıs tarihinde iş hayatınız ve hedeflerinizi gerçekleştirme yönünde bir hayli aktifsiniz. Bütün odak noktanız geleceğiniz. Bu odak noktasına göre ilişkilerde bulunabilirsiniz. Ancak sizin asıl isteğiniz güvenilir bir iş ve yaşam sürmek.

10 Mayıs tarihindeki tutulma, iş hayatı ve ailevi konularda, hem maddi hem de manevi anlamda güven içinde yaşama arzunuzu işaret ediyor. Eğer siz kendinizi bu anlamda rahat hissetmiyorsanız, bu tutulma sizi bir hayli zorlar. Bu zorlanma ruhsal anlamda bir hayli etkilidir. Hayat üzerinize geliyor gibi hissedersiniz. Mutlaka bir şeyler yapmalıyım, kendimi garanti altına almalıyım diye düşünürsünüz.

15 Mayıs tarihinde gayet hızlı bir iletişim trafiğiniz var. Yolculuklar, insanlarla kurulan bağlantılar, ticari girişimlerde başarı oranınız bir hayli yükseliyor.

Aşk ve İlişkiler

9 Mayıs saat 18:03-3 Haziran saat 05:13 tarihleri arasında Venüs, İkizler burcunda seyredecek ve gökyüzündeki diğer gezegenlerle önemli görünümler oluşturacak. Ben yorumunuzu bu görünümlerin etkili olduğu tarihlere göre ele alacağım. 13 ve 20 Mayıs tarihlerinde, sosyal ilişkilerimiz bir hayli aktif ve bağlantı kurduğumuz insanlarla alışveriş içinde olacağız. Ancak, burada dikkat edilecek nokta, kimlerle işbirliği yapıyoruz ve kimlerle ilişkimiz var. Bunlara dikkat edelim. Mesleki, parasal, çevresel ilişkiler ve her türlü alım satım gibi konularda analizde bulunalım. Farklı insanlarla tanışabiliriz. Bu kişiler bizi etkileyebilir. Böyle hallerde karşımızdaki insanı iyice tanıyana kadar kendimize zaman tanıyalım. Fırsatlar karşımıza çıktığında, bunun bize ne gibi etkisi olabilir diyerek inceleyelim. 18 Mayıs tarihinde gayet hoş ve sürpriz gelişmelerin işaretçisidir. İletişim veya birileri aracılığıyla tanışacağınız kişi sizin için gayet etkileyici olabilir. Bazılarınız için bu enerjinin anlamı, hedef olarak belirlediğiniz bir konuda yaşanacak olumlu gelişmelerin habercisidir. Bu gelişme kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir. 25 ve 28 Mayıs tarihlerinde ilerisi adına yeni kararlar alabilirsiniz. Yeni girişimlerde bulunabilir, kendinize bir yol çizebilirsiniz. İletişimin her alanında aktif günler yaşanacaktır. Uzun vadeli olmasından ziyade hemen uygulanabilir işlere, gelişmelere daha fazla itibar edebilirsiniz. Yeni insanlar, yeni çevre, ilişkiler bir hayli ön planda. Mantıklı düşünülmesi, olaylara tarafsız bir şekilde bakılması, yargılamalardan kaçınılmasında yarar görüyorum. Attığınız adımın verdiğiniz kararların sağlam olmasına mutlaka özen göstermeyi ihmal etmeyiniz.

BAŞAK

Mayıs ayının ilk haftasında doğru kararlar verebilmek gayet kolay. Siz yenilikten yanasınız. O zaman öyle bir yenilik yapınız ki, hem istikrarlı hem de akıllıca ilerlemek mümkün olsun. Planlama için enerjiniz gayet yüksek. Eğer artık dışa açılmanız, kapıları çalmanız ve güvenle kendinizi ifade etmeniz gerekiyorsa bunu yapınız. Başarıyı asla birilerinin veya şansın eline bırakmayınız.

9 Mayıs civarında, mesleki konularda iki yönlü düşünebilirsiniz. Bir yandan işinizi sürdürürken diğer taraftan bir başka iş arayabilirsiniz. İlişki anlamında bu tarih, kafanızın karışmasına neden olsa da, siz beraberliğiniz hakkında doğru bir yol izleyebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar düzgün bir partner seçiminde bulunabilirler veya nasıl bir tercihte bulunmaları gerektiğinin farkındadırlar.

10 Mayıs tarihindeki tutulma, maddi ve manevi anlamda güven arayışınızın işaretçisidir. Bir başka şehir, iş, seyahat, ticari yolla kendinizi garanti altına almak istersiniz. Bulunduğunuz yerde pek rahat etmezsiniz. Ancak ne yapacağınıza karar vermekte zorlanırsınız. Bu sırada gelişen olaylar, yaşananlar karşılaştığınız durumlar sizi bir hayli zorlayabilir.

15 Mayıs tarihinde iş hayatınızla ilgili konularda hem oldukça yoğunsunuz hem de yeni iş girişimleri anlamında enerjiniz gayet yüksek.

Aşk ve İlişkiler
9 Mayıs saat 18:03-3 Haziran saat 05:13 tarihleri arasında Venüs-İkizler burcunda transit yapacak. Bu geçişin, burçlar üzerindeki etkilerini, diğer burçlarda olduğu gibi önemli tarih aralıkları şeklinde izah edeceğim. Tarihler aynı. Ancak hepimizin farklı yaşam alanları ve konularında etkili. 13 ve 20 Mayıs tarihlerinde, mesleki ilişkilerimiz, görüşmelerimiz, yenilikler ve maddi konularda mutlaka iyi düşünmemiz gerekiyor. Ayrıca özel ilişkilerde karşımıza çıkan kişinin kim olduğunu iyice gözden geçirmemizde yarar var. İş hayatında sorumluluklarımız, ilişkilerde hayal kırıklığı yaratabilecek durumlara karşı gözümüz açık olsun. Ticari, eğitim, yolculuk, bilgilenme anlamında kimlerle ilişki kurduğumuzu bilelim. Güven olgusunu gözetelim. 18 Mayıs tarihinde hırsla öne çıkarmak ve liderliğinizi göstermek ihtiyacı duyarsınız. Başkalarının ayağınıza bir çalı gibi dolanmaması için çok güçlü olmanız gerektiğini bilirsiniz. Bu görünüm, yüreği sıkılan ve bunu gidermek için çıkış yolları arayan kişinin göstergesidir. 25 ve 28 Mayıs günlerinde iş hayatınızı ilgilendiren konularda yeni değişimler, hızlılık, hareketlilik, aktivite bir hayli yoğun. Bazılarınız yeni bir işe girerken, kimileri işini değiştirebilir. İletişim, haberleşmeyle alakalı, sözelliğin, ilişkilerin ön planda olduğu bir alanda görev alabilirsiniz. işiniz gereği bir çok insanla temasta bulunabilirsiniz. Ev yaşamınız, ailevi konularda ise önyargılı davranmayınız.

TERAZİ
Mayıs ayının ilk haftası menfaatlerinizi düşünmenin zamanı. Başkalarıyla olan her türlü ilişkinizde kendi payınıza düşenin hesabını iyi yapınız. Ancak tutkulu ve saplantılı tepkilere yol açmadan, hakkınızı istemeyi bilin. Parasal konularda uzun vadeli düşünmeye çalışın. Eğer mali bir kriz durumunuz varsa, borç almayı düşünüyorsanız geri ödemelere dikkat edin.

9 Mayıs tarihi itibariyle ilişkilerde iki yönlü gelişmeler söz konusu olabilir. Bir yandan ilişki sürdürülür diğer yandan ilişkide yerli yerine oturmaya meseleler gözden geçirilir. Bu meseleler mali olabileceği gibi tamamen maddi yönde de gelişebilir.

10 Mayıs tarihindeki güney düğüm ucunda meydana gelen Güneş Tutulması, ilişkinizle alakalı meseleler, finansal konular ve arzularınızın tatmini yönünde sizi zorlar. Yaşanan bir takım krizler ister istemez güvenliğinizi düşünmeniz gerektiğini hatırlatır. Kayıp veya ayrılık yaşanabilir. Borç ve alacak meseleleri sürekli kendini hatırlatır.

15 Mayıs itibariyle kurulacak tüm iş, özel, eğitim, medya faaliyetlerinde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Aşk ve İlişkiler
9 Mayıs saat 18:03-3 Haziran saat 05:13 tarihleri arasındaki Venüs-İkizler burcu seyrini, tüm burçlar için etkili olacak önemli görünüm tarihleri çerçevesinde ele alacağım. Sizler de ajandanıza bu tarihleri işaretleyerek, etkilere göre ilerleyebilirsiniz. 13 ve 20 Mayıs günlerindeki enerjiler, yolculuklar kişisel amaçlı, iş veya girişimlerimiz yönünde gerçekleşebilir. Yeni biriyle tanışabiliriz-İlişkimizdeki sorunlardan uzak durabiliriz-İş birliğinde bulunabiliriz-bir görüşme için uzaklara gidebiliriz gibi bir çok gelişmeye açık bir gündür. Ancak, aklımızı karıştıran, bir anda bizi etkisi altına alan, platonik tarzda gelişen aşklara dikkat etmek gerekiyor. Gözümüzü boyayana değil, güvenimizi kazanana bakmak gerekiyor. 18 Mayıs tarihinde, iş ortağınız veya partnerinizle farklı ve sıra dışı konular üzerinde yapacağınız görüşmelerin işaretçisi olabilir. Eğer ilişkiniz yoksa, karşınıza aniden birinin çıkmasını arzularsınız. İçinizden bir ses, - Maceraya açık ol, sonu var mı yok mu diye düşünmeyi boş ver diyerek sizi ateşleyebilir. Hatta bazılarınız ilginç ve oldukça hızlı bir biçimde biriyle tanışabilirsiniz. 25 ve 28 Mayıs tarihlerinde enerjiler bir hayli aktif olacağından yolculuklar, görüşmeler, değişik konulara merak duyma, eğitim, iş, akademik anlamda kararlar alabilirsiniz. Heyecanlı olan, sizi keyiflendiren, eğlendiren alanlarda bulunmaktan hoşlanırsınız. Bu tarihlerde insan öyle çok fazla düşünmek, incelemede bulunmak istemez. Hemen adım atmak, uygulamak ister. Yeni birisiyle tanışmak, yeni bir yere yerleşmek, tayin olmak mümkündür. Eğer kararı verecek siz iseniz, değişimden yana düşünürsünüz. Yeter ki bir hareketlilik olsun. Yakın çevrenizle alakalı konularda ise, abartılı, tarafsız düşünmekten uzak, benim bildiğim doğru tarzda hareket edebilirsiniz. Buna dikkat ediniz.

AKREP

Mayıs ayının ilk haftasında ilişkinizle ilgili konularda verilecek kararların gayet bilinçli ve uzun vadeli olacak şekilde düşünülmesinde yarar var. İkiniz arasındaki problemleri sürekli gündeme getirmek yerine, şimdi siz birbiriniz için neyi ifade ediyorsunuz öncelikle bunu düşünün. Evlenme veya ayrılık kararları ne olursa olsun gözden geçirin. Bu devrede her şey tutkulu bir şekilde ifade bulur. Karışıklıklar iyi bir planlama ile rahatlıkla çözülür.

9 Mayıs tarihi itibariyle, iş ortaklığı ve beraberliğinizle ilgili konularda kafa karıştırıcıdır. Partnerinizle iletişiminiz son derece önemli. İki yönlü düşünen veya hareket eden sevgiliniz veya eşinizle sorunlarınızı mutlaka oturup konuşmalısınız.

10 Mayıs tarihindeki Güneş Tutulması, birebir ilişkinizle alakalı konularda etkili olup, ayrıca iş ortaklığı, finansal meselelerde de önem arz ediyor. Belli bir mücadele söz konusu ancak bu mücadele tümüyle duygusal baskıların artmasına yol açabilir. Kişi kendini güvende hissetmeyebilir. Burada yapılması gereken esnek düşünmek ve akışa bırakmak her şeyi. Yoksa çok zorlanabilirsiniz.

15 Mayıs tarihinde birileri zekice davranıp sizin hakkınızı elinizden almaya kalkabilir. Birilerine kanmamak için çok bilinçli olunuz.

Aşk ve İlişkiler

21 Mayıs saat 00:19 olana dek Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. İş hayatınız ve ilişkiniz, iş ortaklığınızla ilgili konularda önem taşıyor. Sağlamlık ve güvenlik olgusuna, maddi ve manevi anlamda geleceğimizi düşünerek hareket etmeye çalışmalıyız. İlişkisi sağlam temellere dayalı çiftler için ben bu dönemi olumlu buluyorum Sorunları olan çiftler de ciddi anlamda oturup durumlarını gözden geçirmeliler. Bu süreçte ayaklarımızı sağlam yere basmaya çalışacağız. Belirsiz, gelecek vaat etmeyen, karmaşık ve çözülmemiş olana değil, bilhassa kendimizi güvende hissettiren, soru işaretleri barındırmayan iş ve ilişkilere önem vermeye çalışmamızda yarar var. Güneş-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 1, 2, 7, 10, 12, 18 Mayıs.

YAY

Mayıs ayının ilk haftasında iletişim, güvence, ileriye yönelik hedefler, çalışma hayatınızla ilgili meseleler ve sağlık konuları üzerinde bir hayli durulur. Parasal açıdan durum gözden geçirilir. İşinizden elde ettiğiniz gelir veya bütçenizi oluşturan kazanç olguları gayet kıymetlidir. Geçiminizi sağlamak için bir takım işler araştırılır. İstikrarlı düşünülmeye çalışılır. Mali konularda akıllıca hareket edilir. Verilen kararlar tamamen içinde bulunduğunuz duruma göre belirlenir.

9 Mayıs itibariyle, ilişki ve çalışma hayatınızla ilgili konular üzerinde mantıklı düşünmek, dağılmamak gerekiyor. Genel olarak sağlam olana yönelmeliyiz.

10 Mayıs tarihindeki tutulma iş hayatınızla ilgili meselelerde yaşanması muhtemel krizleri işaret ediyor. Bu krizlerin nedeni, finansal açıdan ileriye dönük düşünüldüğünde kendinizi güvende hissetmemenin getirdiği sıkıntılardır. Kişi bu durumda baskı altında kalabilir. Bilinçli davranmak ve olmak zorundayız.

15 Mayıs tarihi itibariyle ilişkinizle ilgili meselelerde partneriniz öyle zekice davranır ki, onun her sözünden kolayca etkilenebilirsiniz. İster yeni tanışma, ister devam eden ilişkinizde söylenen sözlere çok dikkat ediniz.

Aşk ve İlişkiler
15 Mayıs saat 23:41-31 Mayıs saat 10:07 tarihleri arasında yöneticisi olduğu İkizler burcunda ilerleyecek Merkür partnerinizle veya iş ortağınızla olan iletişimin önemini vurgulamakta. Bunun güçlü bir şekilde sağlanması, ortaklaşa hareket edilmesi için gayet bilinçli olmak gerekiyor. Dinlemeyi bilmek lazım. Sadece konuştuklarımızı duyarsak, karşı tarafın ne dediğini anlamamız kolay değil. Burada en önemli görev sizlere düşüyor. Tabii ki, bu süreçte partnerinizin egosu ön planda olacağından kimi zaman sabır göstermeniz zor olabilir. Ayrıca sizin de kendinize göre istekleriniz vardır. Ve bunlar karşılanmadığı için doğal olarak keyfiniz kaçabilir. Yalnız şunu unutmayalım ki, astrolojik olarak karşıt burcumuzdan geçen her transit etkisi, eşimizle aramızdaki kutuplaşmanın, karşı karşıya gelmenin göstergesidir. Sanki birbirimize ayna tutmuş gibiyizdir. O yüzden konuşmalarımıza dikkat etmek ve ortak bir noktada buluşmak için aklımızı kullanmamız şart. Kaldı ki, ay sonunda burcunuz üzerinde oluşacak Ay Tutulması, özellikle beraberlikle alakalı konularda ve kişisel anlamda verilecek kararlarda bilhassa önem taşıyor. Merkür-İkizler burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 18, 21, 22, 25, 27 Mayıs.

OĞLAK

Mayıs ayının ilk haftasında gayet akıllıca düşünürsünüz. Aşk hayatınızla ilgili konularda ileriye dönük kararlar almaya çalışırsınız. Bir durumu, kişiyi veya meseleyi gelecek vaat ediyorsa tercih edersiniz. Güven-saygı ve sevgi üçlüsü her alanda etkili olur. Para kazanmak, hayatınızı garanti altına almak, aşkta huzur bulmak, lezzetli yaşamak için her bir olgu gözden geçirilir. Hayatı, başarı ve toplum içindeki yerinize göre değerlendirirsiniz. Konuşmalarınız gayet ciddidir. Risk altına girmezsiniz.

9 Mayıs civarında çalışma hayatınızla ilgili konularda ve aşk hayatınızı ilgilendiren meseleler üzerinde dağılmamak için her zaman olduğu gibi bilinçli düşünmekte ve sağlam olana yönelmekte fayda var. Bu sırada Merkür burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için iletişim gücünüz yüksek olacaktır.

10 Mayıs tarihindeki tutulma aşk-çocuklar-sanatsal faaliyetler-iş hayatı ve sorumluluklarınızla ilgili konularda etkilidir. Duyarlılığınız yüksek olabilir. Güven içinde yaşamak adına mücadele verebilirsiniz. İçsel yönden biraz huzursuzluk, hassasiyet yüksek olabilir.

15 Mayıs tarihinde iş hayatınızla ilgili konularda bir hayli yoğun olursunuz. Karşınıza çıkan tekliflere hemen olur veya hayır yanıtı vermeden önce iyice düşününüz.

Aşk ve İlişkiler

1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında Boğa burcunda seyredecek Merkür, aşk hayatımız, çocuklar, günlük yaşantımız, yerleşim ve eğitimle alakalı meseleler üzerinde ciddiyetle durularak bir planlamada bulunmamızı sağlayacak. Sağlam olanı isteyeceğiz ve ona göre düşüneceğiz. Ayrıca sorumluluklarımızı her zaman olduğu gibi yerine getirmek için gayret göstereceğiz. Yeni bilgilere açık olmalı, gelişmek adına neler yapabiliriz bunlar üzerinde durmalıyız. Yeteneklerimizi, tecrübelerimizi eğitim, iş veya başka yollar aracılığıyla insanlarla paylaşacağız. Güvenilir ve dürüst yaklaşımlar, ılımlı bir duruş, güçlü bir moral duygusuyla hayatımıza sahip çıkacağız. İnanmak çok önemli. Merkür-Boğa burcunda bizi aşk hayatımızla ilgili konularda doğru bir saptamada bulunmaya çağıracak. Aklımız ve duygularımız sağlam olandan yana. Ancak saplanıp kalmayacağız. Dediğim dedik davranmadan, yapıcı tarzda düşünerek hareket etmeliyiz. Karar verme aşamasında olduğumuz hangi konu olursa olsun bunun bize ilerideki faydalarını gözeteceğiz. Toplumdan ayrı değil, iç içe olarak farklı insanlarla irtibatta bulunarak, kendimizi geliştireceğiz. İşte o zaman karşımıza uygun seçenekte insanlar çıkabilir, hayata daha kuvvetle yanıt verebiliriz. Şimdi ay içindeki görünümlere bir bakalım. Böylece durumu daha net anlayabiliriz.

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde zihnimiz huzur ve güvenliği arzuluyor ve güçlü sezgilerimiz bize rehberlik ediyor. Böylece hem emniyet duygusu içinde durumları ele alıyoruz hem de ideallerimize göre kararlarımızı veriyoruz. 5 ve 9 Mayıs tarihlerinde hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyorsak öncelikle etrafımızdaki dünyaya, paylaşımlarımıza, kimlerle ilişki kurduğumuza, amacımıza bir bakmak lazım. Dış etkenler üzerimizde baskı kurduğunda hemen aklımıza hedefimiz gelsin. Hayatımızdaki terslikler veya zorluklar bizi yıldırmasın. Aksine bunların gelişimimiz için gerekli olduğunu bilirsek, yolumuzun üzerindeki taşlara kafamızı takmayız. Gücümüzü boş yere tüketmeyiz. Eğer bir amacınız yoksa o zaman durmayın, kendinize bir zirve belirleyin. Çünkü amaçsız insan yapraklar gibi rüzgarda savrulmaya mahkumdur. Güçsüz değilsiniz. Gücünüzün farkında değilsiniz sadece. Güneşi göremiyorsak bu ondan mahrum olduğumuzu göstermez. Bakış açımızı değiştirirsek, aydınlığı fark edebiliriz. 7 ve 8 Mayıs tarihlerinde sağlam bir hedef ve kararlar verebilme gücümüz yüksek. Kontrol etmek, kontrolümüzü elimizde tutmak isteyeceğiz. Ancak sabit fikirli ve baskın tarzda hareket etmeyelim.

KOVA


Mayıs ayının ilk haftasında mali konularda durumunuzu gözden geçirerek, ailevi veya kendinizle alakalı kararlar verebilirsiniz. Fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek ve en iyi kararı verebilmek için çok akıllı olmak gerekir. Eğer bir başka yere taşınmayı düşünüyorsanız veya evinizle alakalı bir planınız varsa uygulamadan önce hem maddi hem de manevi anlamda hesabınızı iyi yapınız. Ofis açmayı düşünüyorsanız bütçeniz zorlanır mı, bunu yapmanın yararlı ve zorlayıcı yönlerini mutlaka ele alınız. İşi şansa bırakmayınız.

9 Mayıs tarihinde ev-aile-yuva-güvenliğiniz-çocuklarınız-aşk hayatınızla ilgili konularda aktif bir enerjiye sahipsiniz. Ancak bu konularda bir karar verilecekse mutlaka güvenilir, kazandırıcı ve ilerisi adına umut vadedeni tercih etmekte yarar var.

10 Mayıs tarihindeki Güneş tutulması, evinizi satışa çıkarmak, ev satın almak, eviniz ve ailenizle ilgili konular üzerinde yoğunlaşmanızı sağlıyor. Belki bir kriz veya bir mali durum nedeniyle bir hayli zorlanabilirsiniz. İş yaşamınız ve gelirinizle alakalı konularda çok dikkatli olmakta yarar var.

15 Mayıs tarihinde zekice taktiklerde bulunabilirsiniz. Sözleriniz bir hayli etkilidir. Akıllıca olayları kendi lehinize çevirebilirsiniz.

Aşk ve İlişkiler

9 Mayıs saat 18:03-3 Haziran saat 05:13 tarihlerinde İkizler burcunda seyredecek Venüs sürecini önemli tarihlerdeki yansımaları şeklinde izah etmek istiyorum. 13 ve 20 Mayıs günlerindeki enerjiler, aşk hayatınızda iletişimin önemi gayet açık. Yeni ilişkilere, tanışmalara, hayatın eğlenceli yanlarını paylaşmaya hazırsınız. Sözlerinizle ikna edebilme gücüne sahipsiniz. Eğer hobileriniz kanalıyla veya yetenekli olduğunuz alanlarda para kazanmak istiyorsanız bu tarihte şöyle bir çevrenizin, tanıdığınız insanların fikirlerini alınız. Bu tarihte dikkat edeceğiniz husus, gerçekçi bir şekilde bütçenizi düzenlemek olmalı. Çünkü geleni harcıyor, dağılıyor, o işten öbürüne geçiş yapıyorsanız, tutarlı bir gelir elde etmek zor olabilir. 18 Mayıs tarihindeki aktif enerjiler, sizleri keyiflendirici ve en azından ruhsal olarak rahat ettiricidir. Aşk hayatınızda olumlu bazı sürpriz gelişmeler yaşanabilir. İleriye dönük değişimler kendini hissettirebilir. 25 ve 28 Mayıs tarihlerinde aşk hayatınızla ilgili konularda aktif enerjilere sahipsiniz. Bağlantılarda bulunmak, kolayca ilişkiye girmek, ilgi duyduğunuz alanlarda bilgi toplamak, meraklılık bir hayli ön planda olacak. Flört tarzı beraberlikler yaşanabilir. Ancak bunların kalıcı olması için güçlü bir temel üzerine oturtulması gerekir. Bu enerjiler altında bunu yapabilmek kolay olmaz. Genelde çabuk başlayan, biten beraberlikler yaşanır.

Balık

Mayıs ayının ilk haftası iletişimde sağlamlık, doğru karar verebilme şansınız yüksek. İş yapma becerikliliğiniz sayesinde başarılı adımlar atabilirsiniz. Dağılmazsınız. Ne istediğinizi bilerek ilerlersiniz. Kazançlı işlere yönelme, ideallerinize sahip çıkma, geleceğinizi kurma, çevreniz üzerinde etkili olma anlamında şanslısınız. 4 Mayıs tarihi sizler açısından bu anlamda bir hayli olumlu.

9 Mayıs tarihi itibariyle, eviniz, aileniz, yakın çevrenizdeki yoğunluğun yükselişi, bir değişimi işaret ediyor. Ancak bu değişimin çok iyi düşünülerek gerçekleştirilmesi lazım. Bu konuda bilinçli hareket etmekte, aceleye getirmemekte yarar var.

10 Mayıs tarihindeki Tutulma, özellikle çevre değişimini, kardeşlerinizle alakalı durumu, eğitim hayatınız ve mali konulardaki meselelerin sizin için çok önemli hale geldiğini gösteriyor. Riskten uzak durmakta yarar var. Huzurunuz her şeyden önemlidir. Değişim kolay olmaz. Yavaş yavaş her şey yerli yerine oturur. Paranıza, güvenliğinize, kendinize gereken önemi veriniz.

15 Mayıs tarihinde ev içindeki aktiviteler bir hayli artıyor. Zihinsel anlamda çabuk düşünürsünüz. Ofis, iş, ailevi, ilişkinizle alakalı konularda yoğunluğunuz bir hayli artacaktır.

Aşk ve İlişkiler

1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında Boğa burcunda seyredecek Merkür size, düşüncelerinizi toparlama, sakin ve aklı başında yapıcı biçimde hareket etmenizde yardımcı olacaktır. Aile içi ilişkilerde, yaşadığınız ev ortamıyla ilgili meselelerde huzurun sağlanması ve istikrarlı bir şekilde yaşanılması adına neler yapabiliriz, bunların üzerinde durmanızda yardımcı olacaktır. Belki başka bir yere taşınmak isteyebilirsiniz. Eğitim veya iş dolayısıyla görüşmeleriniz olabilir. Bir mesele üzerinde eşinizle veya sevgilinizle, yakın çevrenizden biriyle konuşabilirsiniz. İlişkinizi, iş ortaklığınızı, ailenizle ilgili konuları ele alabilirsiniz. Sağlamcı düşünüp, güvenilir insanlara yönelirsiniz. Merkür-Boğa burcu geçişi bu iki haftalık süreçte, evlilik, ilişki, aile hayatı ve iç dünyanızla ilgili meselelerde zihninizi sakinleştirir. Şimdi birlikte Mayıs ayındaki görünümlerine bir bakalım. Böylece hangi alanlarda ne gibi enerjilerimiz var anlayalım.

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde bir yandan sağlam, uzun vadeli, kazandırıcı olana yöneleceğiz diğer yandan ideallerimizi gerçekleştirmek adına düşüneceğiz. 5 ve 9 Mayıs tarihlerinde gelişmeniz, büyümeniz yönünde istikrarlı ve kararlı bir şekilde hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz. Jüpiter-İkizler geçişinin yılın başından bu yana belirttiğim tuhaflıkları, bizi kararsız kılan gölge yanları Haziran sonunda bitene kadar, ben derim ki, kafanız karışmasın. Kendinizle olan bağınız kopmasın. Ancak uzun vadeli düşünmek zorundasınız. Eğer Şubat sonundaki olumlu enerjilerden fayda görmüş bir Balık iseniz, bu tarihlerde yeni iş görüşmeleri, bir şeylerin yerli yerine oturmaya başlaması, ilişki meselelerinde anlaşmazlıkların giderilmesi mümkündür. Eğer o tarihlerden bu yana devam etmekte olan belirsizlikler varsa, lütfen sakin olunuz ve bu ay, acil kararlar vermeden önce iyi düşününüz. Mayıs ayı önemli. Olan bitene çok iyi bakmalıyız. 7 ve 8 Mayıs tarihlerinde hırslı ve gayet azimli bir şekilde görüşmelerde bulunabiliriz. Karşımıza fırsatlar çıkabilir, zorlandığımız konularda kolaylıklar yaşanabilir. İletişim ve haberleşme, bilgilenme, gelişim anlamında durumunuzu gözden geçirerek, kendinize hedefler tayin edebilirsiniz. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER mayıs ayı burç yorumları, aylık burç yorumları, burçlar ve özellikler, burç yorumları yapma