Lego'dan 2014 Süprizi

NASA’nın gelişmiş uzay aracı Curiosity, geçtiğimiz senelerde Mars'a problemsiz bir iniş gerçekleştirdi.Nükleer enerji yardımıyla çalışan bu uzay aracı aşağı yukarı 900 kg ağırlığında. Sahip olduğu lazer ve sensörlerle Mars üzerinde hayat olup olmadığına dair bulgular aramış, Mars’ın jeolojik yapısı ve iklimi hakkında veriler toplamıştı.

Curiosity uzay aracı projesinde yer alan Stephen Pakbaz isimli NASA mühendisi, LEGO firması için uzay aracını yeniden tasarladı. Orijinal Curiosity’de olduğu gibi altı tekerleğe sahip olan araçta süspansiyon, çok sayıda kamera ve 7 cm’ye kadar uzayan dönebilir robot kol bulunuyor. 10 cm yüksekliğinde, 15 cm uzunluğunda ve 12 cm genişliğinde olan LEGO uzay aracı, alt kısmına yerleştirilen parçasıyla Mars yüzeyindeymiş izlenimi veriyor. Beyaz, gri ve siyah parçalardan oluşan LEGO seti, 1 Ocak’ta yurtdışında 29,99 dolardan satışa sunulacak.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER dünyadan haberler, leho oyunları, legonun 2013 oyuncağı, legodan süpriz, lego oyuncakları, lego 2013 süprizi, 2014 lego oyunu