Konak’ta Anneler Günü Hatırası

Konak Belediyesi Anneler Günü’nü düzenlediği renkli etkinliklerle kutladı. İlçenin beş farklı bölgesine anne ve çocuklarını aynı fotoğraf karesinde buluşturmak için üzerinde ‘Canım Annem’ yazan ayaklı panolar kuruldu.İlçenin insan kalabalığının en yoğun olduğu Kemeraltı girişi, Güzelyalı Fuat Göztepe Parkı, Hatay Halikarnas Balıkçısı Sokağı, Üçyol Metro istasyonu ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişine konulan panolar sayesinde anneler ve çocukları sevgilerini aynı fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirdi.

ANNELERE EN GÜZEL HEDİYE
Birlikte fotoğraf çektirmek isteyen İzmirliler, panolar önünde toplanırken, fotoğraf çektiren annelere günün anısına Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın Anneler Günü mesajının da yer aldığı karanfiller armağan edildi. Anneler Günü etkinliklerinin bir diğeri de Neşe ve Karikatür Müzesi’nde düzenlendi. Buradaki etkinlikte ise Down Sendromlu çocuklar, anneleri için hediyeler yaptı. Ulusal Down Sendromu Derneği ve Konak Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği programda minikler anneleri için mıknatıslı buzdolabı süsü imal etti. Minikler müzik ve dans gösterileri eşliğinde eğlenceli bir gün geçirme fırsatı bulurken, anneleri de duygu dolu anlar yaşadı.

Konak Belediye Başkan Vekili Fatma İpek İleriak, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ni gezen annelere üzerinde Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın Anneler Günü mesajının yer aldığı karanfillerden dağıttı.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Güzelyalı Fuat Göztepe Parkı, Hatay Halikarnas Balıkçısı Sokağı, Üçyol Metro istasyonu,Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş,Neşe ve Karikatür Müzesi, anneler günü hatırası, anneler günü, konak belediyesi, magazin izmir