Kadına Yönelik Şiddete Karşı Tek Yürek

Gençlik ve Spor Konfederasyonu İzmir İl Başkanlığı kadın yönetim kurulu üyeleri, kadınlara uygulanan şiddetin durması için herkese çağrıda bulundu.8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Mavişehir'de bulunan Bergama Köftecisi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Ege Üniversitesi Topluma Hizmet Uygulamaları Koordinatörü Prof. Dr. Aylin Göztaş, kadına şiddet konusunda, toplumun tüm kesimlerinde farkındalık oluşmasını önemsediklerini söyledi.

Prof. Dr. Aylin Göztaş ''Toplumun ve ailenin temel taşı olan kadınlarımızın aile ve iş yaşamları, yetiştirecekleri yeni nesillere istinaden kadına şiddet konusuna yönelik, toplumun tüm kesimlerinde farkındalık bilincinin oluşmasını çok önemsiyoruz. Bu nedenle tüm sivil inisiyatifi, kamu ve özel kurumları, ilgili projelerde yer almaya davet ediyoruz. Dokunabileceğimiz her sorun, çözüm için bir adımdır. Gençlik ve Spor Konfederasyonu İzmir İl Başkanlığı’na, kadın şiddetini önlemek adına attıkları her olumlu adım için teşekkür ediyorum'' dedi.

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirten Gençlik ve Spor Konfederasyonu İzmir İl Başkanı Senem Kılıç ise, ''Artık kadınlara yapılan şiddet, taciz, tecavüz ve cinayetlerin son bulmasını diliyorum. Bunun için toplumun bütün paydaşlarını bilinçli davranmaya davet ediyoruz'' diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Gençlik ve Spor Konfederasyonu, Gençlik ve Spor Konfederasyonu izmir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınlar günü etkinlikleri, Bergama Köftecisi, Ege Üniversitesi Topluma Hizmet Uygulamaları, Prof. Dr. Aylin Göztaş