Japonlar Alaçatı’ya hayran

PegasusAirlines PWA Windsurf Dünya Kupası’na da ev sahipliği yapan Surf&Sound Spor ve Müzik Festivali, Japonları kendisine hayran bıraktı.Geçen sene de Alaçatı’da yarışan Ayako Suziki yeniden Türkiye’ye gelmenin mutluluk verici olduğunu dile getirirken, ülkemizde ilk kez yarışan vatandaşları Mio Anayama ve Fujiko Onishi ise şimdiden gelecek yılı planlamaya başladı.

 

Alaçatı’nın diğer tüm parkurlardan farklı olduğunu vurgulayan Japon sporcular, “Windsurf için son derece uygun bir ortam var. Ancak Alaçatı’nın cazip olan tek yanı bu değil. Surf& Sound Spor ve Müzik festivali yarışın ötesinde şeyler sunuyor. Burada günler çok eğlenceli geçiyor. Türkler oldukça sıcakkanlı ve sempatik” yorumunu yaptı.

Japonya’da birlikte surf okulu işleten Onishi ve Suziki, bu sporun ülkelerinde yeteri kadar popüler olmamasından şikayet ederken, Türklerin bu konuda şanslı olduğunuifade etti. Alaçatı’da çok sayıda surf okulu bulunmasının önemine değinen Japon Windsurf’çüler, “Biz de bu sporun Japonya’da daha popüler hale gelmesi için çabalıyoruz. Şu an için Türkiye’nin çok gerisindeyiz” ifadesini kullandı.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER PegasusAirlines PWA Windsurf Dünya Kupası, Surf&Sound Spor ve Müzik Festivali, Ayako Suziki, Mio Anayama, Fujiko Onishi, Windsurf