İzmir Sokaklarındaki İlk Yürüyen Merdiven İçin Geri Sayım Başladı!

İzmir sokaklarının ilk yürüyen merdiveni için geri sayım başladı. Üst geçitlerde görmeye alışık olduğumuz yürüyen merdivenler Konak Belediyesi tarafından ilk kez bir sokağa uygulandı.Mithatpaşa Caddesi’ni 101 Sokak’a bağlayan 99 Sokak üzerinde montaj çalışmaları devam eden yürüyen merdiven çok yakın zamanda hizmete açılacak ve 65 basamaklık avantaj sağlayacak. Yürüyen merdiveni kullananlar, yan tarafta bulunan 65 basamağı tek adımda çıkmış olacak. Konak Belediyesi’nin yaşama geçirdiği proje ile 99 Sokak’ta başlayan çalışmaların bitiminde; İzmir en kullanışlı ve çağdaş sokağına kavuşacak. Merdiven dekoratif aydınlatma sistemiyle kullanışlı olduğu kadar gözlere de hitap edecek.

Sayılı günler içinde İzmirlilerin kullanmaya başlayacağı yürüyen merdivenle birlikte Konak Belediyesi, çevre düzenlemesini de ihmal etmedi. Sokağın başından sonuna tam bir yenilenme yaşanırken zemin doğal Bergama taşıyla döşendi. Sokağın iki yanına enerji tasarrufu da sağlayan ledli aydınlatma direkleri yerleştirildi. Vatandaşların yıllarca hayalini kurduğu, sokak üzerine yerleştirilen yürüyen merdiveni İzmir’de ilk kez gerçekleştirdiklerini dile getiren Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, “Halka hizmet, toplumun ihtiyacı ne ise onu görmek, eksikleri tamamlamak ve geleceği yapılandırmaktır. Biz Konak’ta sadece 40 yıldır iş makinesi girmeyen sokakları düzenlemekle kalmadık, İzmirlilerin hayal ettiği çağdaş, teknolojiyle barışık ve göze de hitap eden çalışmaları uygulamaya koyduk” şeklinde konuştu.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir yürüyen merdiven, izmir projeler, konak belediyesi çalışmaları, konak belediyesi çalışmaları, hakan tartan, konak belediyesi yürüyen merdiven, izmirdeki çalışmalar, konak belediyesi neler yapıyor