İzmir Sev’den Yale’a Uzanan Bir Serüvenin Başlangıcı

Özel İzmir SEV Ortaokulu öğrencileri, okullarında düzenlenen World Scholar’s Cup etkinliği sayesinde, genel kültür bilgilerini ve İngilizce kullanma becerilerini sınadılar ve yerel turnuvaya hazırlandılar.Özel İzmir SEV Ortaokulu’nun 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin katıldığı, World Scholar’s Cup’ın yabancı temsilcilerinin de bulunduğu turnuva tüm gün devam etti. Üç öğrenciden oluşan takımlar halinde yarışılan turnuvada, öğrenciler İngilizce olarak gerçekleştirilen dört farklı bölümde ter döktü. Geleceğin alim ve liderlerine global bir ortam yaratmak ve öğrencilerin farkında olmadıkları yeni becerilerini, güçlü alanlarını keşfetmelerini sağlamak amacıyla gerçekleşen etkinlikte odaklanılan en önemli konu, farklı kültürleri biraraya getirerek bugün ve geleceğe ait fikir ve durumlar üzerine münazara yaptırıp, kompozisyon yazdırmaktı.

Öğrencilerin İngilizce olarak yazma ve münazara becerilerinin yanısıra genel kültürlerini de sergiledikleri turnuvanın kapanış töreninde birçok öğrenci ve takım ödül kazandı.

Önümüzdeki süreçte, İzmir SEV öğrencilerinden seçilecek olan takımlar, İzmir’de düzenlenecek olan yöresel turnuvaya katılacaklar ve orada da başarılı olmaları durumunda Haziran ayında Malezya’da yapılacak olan Dünya Turnuvası’na katılmaya hak kazanacaklar. Dünya Turnuvası’nda başarılı olan takımlar ise Kasım 2015’te Yale Üniversitesi’nde düzenlenecek olan “Şampiyonlar Turnuvası”na katılma hakkını elde edecekler.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Özel İzmir Sev Ortaokulu, Yale üniversitesi, World Scholar’s Cup, izmir eğitim, izmir eğitim etkinlikleri